monika zajkova

Македонија

Зајкова од Копенхаген: Автократските владите може да бидат закана за слободата и демократијата

А1он
Гледаме што се случува во срцето на Европа (војна). Исто така во 21 век постојат пратеници во европскиот парламент кои доаѓаат од редот на земји
Македонија

(Интервју) Моника Зајкова: Постојат недопирливи политички моќници, одговорноста мора да има име и презиме

А1он
Свесно влегов во политичкиот предизвик. Некој ќе каже во време-невреме, меѓутоа не можеме сите да стоиме на страна и да ги гледаме работите од страна.
Македонија

ЛДП: Правдата во Македонија има потреба од повеќе истраги, постапки за да покажат дека никој не е над законот

А1он
Амбасадорката на САД Анџела Агелер има искуство со Македонија и веројатно гледа дека правосудниот систем се уште не е променет и покрај бројните забелешки. ЛДП
Македонија

Зајкова: Изгласавме резолуција за укинување на роаминг и признавање на универзитетските дипломи меѓу ЕУ и земјите од Западен Балкан, ЕУ е на потег

А1он
Алијансата на либерали и демократи за Европа (АЛДЕ) денеска ја усвои резолуцијата предложена од Либерално-демократската партија (ЛДП) за укинување на трошоците за роаминг услуги во
Македонија

Зајкова: Никој нема да го укине студентскиот оброк, бараме трајно и системско решение

А1он
Не е точно дека некој сака да го укине студентскиот оброк, се бара трајно и системско решение за тој да функционира како што беше првично
Свет

Зајкова и Кирјас од Украина: Не за војната

А1он
Делегација на АЛДЕ предводена од лидерот и европратеник Илхан Ќучук, заедно со претставници на македонската Либерално демократска партија остварија средби со Александар Корниенко, прв заменик
Uncategorized

(ВИДЕО) Стоилковски: Зајкова да се повлече од морални причини, ЈО да го провери работењето на Урбанизам во Маврово и Ростуше

А1он
Моника Зајкова, пратеник од владејачкото мнозинство има морална обврска да се повлече од пратеничката функција и да се извини за сите нејзини демагогии и антимакедонски
Македонија

Зајкова: Лагите од ДПМНЕ за мене зборуваат за нивната очајност за политички поени

А1он
За жал ВМРО-ДПМНЕ во недостиг на политички артикулирана агенда и програма, која би била во интерес на граѓаните и на напредокот на нашата држава, продолжува
Македонија

По истражувањето на „А1он“, Зајкова од ЛДП најави седница на партиските органи

А1он
Потпретседателката на ЛПД, Моника Зајкова, вели дека во најкус можен рок очекува да се свика  седница на извршниот или централниот одбор на партијата по објавеното
Македонија

(ВИДЕО) Пратеничката Моника Зајкова ги повика колегите да помогнат во превенцијата од пожарите

А1он
Ги повикувам сите пратеници во Собранието да потпишеме Апел до граѓаните за зголемено внимание и претпазливост при движење на отворен простор, планински и шумски места