vmro-dmne

Македонија

Мицкоски од Пробиштип: СДСМ и Заев се минато завршено време и никогаш повторено, Македонија е разбудена

А1он
Знам и свесен сум дека сте одлучни да ги поразиме убедливо и да ја донесеме Македонија онаму каде што и е местото кај народот, поентираше
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Ја поздравуваме одлуката на Советот на министри, ние на брза трака ќе ја внесеме државата во ЕУ

А1он
ВМРО-ДПМНЕ ја поздравува позитивната одлука на Советот на министри за надворешни работи  на Европската Унија, а воедно го очекува и датумот за првата меѓувладина конференција
Македонија

Филипче: ВМРО-ДПМНЕ да се извини за обвинувањата за имоти што не ги поседувам

А1он
Министерот за здравство Венко Филипче реагира на обвинувањата на ВМРО-ДПМНЕ дека семејството на неговата сопруга, заедно со сопственикот на „Синерџи“ Горан Филипов се сопственици на
Македонија

(ВИДЕО) Арсовски : Зоран Заев е еден истрошен и исплашен политичар кој треба да одговара за стореното

А1он
На вчерашниот ТВ дуел кај Зоран Заев се виде еден истрошен и исплашен политичар кој треба да одговара за стореното и знае дека ќе одговара.
Македонија

СДСМ: Мицкоски вечерва призна дека најголема болка му е Законот за ЈО

А1он
„Исплашени од одговорност, ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски по налог од Будимпешта вечерва маршираа за правдата да не го стигне нивниот шеф Груевски и сите нивни
Македонија

„Корковадо“: Грејдерите за потребите на Армијата на РСМ не се исти со оној продаден во Србија

А1он
Српска компанија „Корковадо“, преку која беа набавени машини-грејдери за потребите на Армијата, денеска ги демантираше тврдењата за злоупотреби и неправилности при реализацијата на набавката, оценувајќи
Македонија

Фактите потврдуваат: Најголемите притисоци врз медиумите и новинарите беа за време на 11 годишниот криминален режим на ВМРО-ДПМНЕ

А1он
ВМРО-ДПМНЕ и извршителот Христијан Мицкоски не можат да избегаат од фактите кои потврдуваат дека најголемите притисоци врз медиумите и новинарите беа за време на 11
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Дескоска го потврди непотизмот во Комисијата за полагање на правосуден испит

А1он
Целиот скандал кој што се поврзува со комисијата за полагање правосуден испит го призна самата Десковска. Непотизмот е потврден. Тоа што министерката се правда со
Економија

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ го остави Еурокомпозит во долгови, СДСМ го реши статусот на околу 153 стечајци од оваа компанија

А1он
Мицковски и ВМРО-ДПМНЕ, партијата потоната во матрицата на лаги, измислици и невистини целосно се изгубија од реалноста. Токму ВМРО-ДПМНЕ ги остави работниците и компанијата Еурокомпозит
Македонија

Ѓорѓиевски: Советник во БЈБ е поставен човек кој, според обвинението наплаќал по 200 евра од возило со мигранти

А1он
ВМРО-ДПМНЕ обвини дека лица поврзани со СДСМ осомничени за тежок криминал, наместо да се соочат со правдата, добиваат награди. -Последниот пример е прераспределувањето на поранешниот