vmro-dmne

Македонија

Кузеска: СДСМ се менува и победува, ВМРО-ДПМНЕ останува заглавена во режимската матрица

А1он
По 26 Конгрес којшто се одржа вчера и донесе кадровски освежувања во највисоките партиски органи, СДСМ започнува ново четиригодишно поглавје за напредокот на македонската држава
Македонија

ВМРО: Царовска да покаже разбирање за проблемите на матурантите

А1он
Не е точна изјавата на министерката Царовска дека нема друга опција во однос со проблемот со матурата. Опцијата е да ги поддржи измените на законот
Македонија

(ВИДЕО) Кузеска: Секоја партија, секој поединец има одговорност да се вклучи во пописот

А1он
Пописот на населението којшто ќе се одржи напролет, ќе обезбеди целосни, точни и релевантни податоци, кои се основа за градење на стратегии и политики и
Македонија

Мицкоски од Пробиштип: СДСМ и Заев се минато завршено време и никогаш повторено, Македонија е разбудена

А1он
Знам и свесен сум дека сте одлучни да ги поразиме убедливо и да ја донесеме Македонија онаму каде што и е местото кај народот, поентираше
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Ја поздравуваме одлуката на Советот на министри, ние на брза трака ќе ја внесеме државата во ЕУ

А1он
ВМРО-ДПМНЕ ја поздравува позитивната одлука на Советот на министри за надворешни работи  на Европската Унија, а воедно го очекува и датумот за првата меѓувладина конференција
Македонија

Филипче: ВМРО-ДПМНЕ да се извини за обвинувањата за имоти што не ги поседувам

А1он
Министерот за здравство Венко Филипче реагира на обвинувањата на ВМРО-ДПМНЕ дека семејството на неговата сопруга, заедно со сопственикот на „Синерџи“ Горан Филипов се сопственици на
Македонија

(ВИДЕО) Арсовски : Зоран Заев е еден истрошен и исплашен политичар кој треба да одговара за стореното

А1он
На вчерашниот ТВ дуел кај Зоран Заев се виде еден истрошен и исплашен политичар кој треба да одговара за стореното и знае дека ќе одговара.
Македонија

СДСМ: Мицкоски вечерва призна дека најголема болка му е Законот за ЈО

А1он
„Исплашени од одговорност, ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски по налог од Будимпешта вечерва маршираа за правдата да не го стигне нивниот шеф Груевски и сите нивни
Македонија

„Корковадо“: Грејдерите за потребите на Армијата на РСМ не се исти со оној продаден во Србија

А1он
Српска компанија „Корковадо“, преку која беа набавени машини-грејдери за потребите на Армијата, денеска ги демантираше тврдењата за злоупотреби и неправилности при реализацијата на набавката, оценувајќи
Македонија

Фактите потврдуваат: Најголемите притисоци врз медиумите и новинарите беа за време на 11 годишниот криминален режим на ВМРО-ДПМНЕ

А1он
ВМРО-ДПМНЕ и извршителот Христијан Мицкоски не можат да избегаат од фактите кои потврдуваат дека најголемите притисоци врз медиумите и новинарите беа за време на 11