vmro-dmne

Македонија

(ВИДЕО) Ставрески: Опозицијата ќе почуствува што значи одговор на ВМРО-вски лав и лавица

А1он
Министерот за финансии, Зоран Ставрески од партискиот собир во Прилеп побара сила и единственост од членовите на ВМРО-ДПМНЕ, бидејќи, додека што рече тие 9 години
Македонија

Вечерва Централен, утре Извршен комитет на ВМРО-ДПМНЕ?

А1он
Вечерва најголемата владејачка партија ќе одржи седница на Централниот комитет во револуционерно Смилево, дознава Press24 од неофицијални партиски извори. Партијата не сака голем медиумски публицитет