Zijadin Sela

Македонија

Алијанса за Албанците и Алтернатива прогласија победа во Гостивар и Дебар

А1он
Алијанса за Албанците и Алтернатива прогласија победа во Гостивар и Дебар. Партискиот претседател на Алијансата, Зијадин Села соопшти дека во втор круг ќе одат во
Македонија

Мицкоски во Битола, Села не ја славеше независноста-бирале кандидати за градоначалници

А1он
На собирот кој се одржа под мотото „30 години се грижиме за Македонија“, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ги најави целите на партијата за наредниот
Македонија

Села: Вчерашниот протест е скандал, се бранат бандити, Груевски е најголема кукавица

Габриела Димковиќ-Мишевска
Лидерот на Алијанса за Албанците Зијадин Села кој беше најтешко повреден во насилниот упад во Собранието на 27 април пред четири години, во однос на
Македонија

(ВИДЕО) Мицкоски на средба со Села и Гаши: Ова би можел да биде прв чекор кон заедничко коалицирање пред локалните избори

Габриела Димковиќ-Мишевска
Денешната средба со лидерите на Алијанса за Албанците Зијадин Села и Африм Гаши од Алтернатива, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ја оцени како појдовна точка
Македонија

Сопартијците не ја прифатија оставката на Зијадин Села

А1он
Претседателот на политичката партија Алијанса за Албанците, Зијадин Села понуди оставка на седница на Централното собрание, но мнозинството не ја прифати, со што тој и
Македонија

Села и Гаши до ДУИ: Или Зибери премиер или одете си во опозиција

Габриела Димковиќ-Мишевска
Коалицијата Алијанса за Албанците – Алтернатива на Зијадин Села и Африм Гаши, од денешната прес-конференција им порача на ДУИ, доколку со Заев не успеат да
Македонија

(ВИДЕО) Села и Гаши: Го вративме Арачиново, убедливо водиме и во шестата изборна единица

Искра Манојлоска
Зијадин Села и Африм Гаши одржаа заедничка прес конференција како претставници на коалицијата меѓу Алијанса за Албанците и Алтернатива. Konferencë për shtyp Ziadin Sela dhe
Македонија

Села до Заев и Мицкоски: Ако направите македонска влада, ние ќе направиме албанска

А1он
„Коалицијата „Сега е време“ вечерва одржа централен митинг во Струга, под тешки временски услови, но вечерва плоштадот на Струга е полн со поддржувачи“, стои во
Македонија

Села: Нема да има отпуштање на административците, ќе ги поставиме на соодветни работни места

А1он
Коалицијата Алијанса за Албанците и Алтернатива во рамките на предизборната кампања со мотото „Сега е време“ денеска го отвори општинскиот штаб во Кичево. Претседателот на