arben taravari

Македонија

Таравари по извештајот на „Фридом хаус“: Да се ​​отстрани корупцијата од власта, да се отвори вратата за новата генерација

А1он
Кандидатот за претседател на ВРЕДИ, Арбен Таравари, реагираше на најновиот извештај на „Фридом хаус“, оценувајќи го како вознемирувачки. „Извештајот на Фридом хаус е вознемирувачки. Вината
Македонија

Алијанса за Албанците-крило на Арбен Таравари одреди кандидати за пратеници на заедничките листи на коалицијата „Вреди“

А1он
На централно собрание на Алијанса за Албанците (АА) во Тетово, крилото на Арбен Таравари ги избра кандидати за пратеници кои ќе бидат дел од заедничките
Видео Македонија

(ВИДЕО) Интервју со Таравари: Рама и Курти ме поддржаа да се кандидирам, тоа не е мешање во Македонија, поддршка може да даде секој

Имав предлог од раководството на партијата, како на пример од Кренар Лога, но и од Билал Касами и Изет Меџити да влезам во трката за
Македонија

Собрани 10 000 потписи за кандидатурата за претседател на Арбен Таравари

А1он
Европскиот сојуз за промени вечерва објави дека Арбен Таравари, кој го предводи едното крило на Алијансата за Албанците и е нивен кандидат за претседател, ги
Македонија

Касами се потпиша за Таравари: Има интерес, капацитетите на ДИК се ограничени

А1он
Претседателот на Движење Беса и градоначалник на Тетово Биљал Касами заедно со членови и симпатизери на неговата партија и коалицијата „Вреди“ за дадоа потписи за
Македонија

Разрешениот Села го разреши Таравари, сега двајцата се претседатели на Алијанса за Албанците

А1он
На денешниот конгрес на Алијансата на Албанците кој го организираше крилото на Зијадин Села, поранешниот лидер повторно е избран за претседател на партијата, а од
Македонија

Таравари го предизвикува Ахмети во трката за претседател

А1он
Во статус на социјалната мрежа Фејсбук, претседателот на Алијансата за Албанците и истовремено кандидат за претседател на опозициската коалиција, го предизвика Али Ахмети да го
Македонија

Таравари: Време е Македонија да добие претседател Албанец, ќе барам поддршка и од македонските партии

Орце Костов
По предлог на претседателството на Алијансата за Албанците и со поддршка на Европскиот сојуз за промени, Арбен Таравари и официјално ја објави кандидатурата за претседател
Македонија

Арбен Таравари претседателски кандидат на албанската опозиција

А1он
Претседателот на Алијанса за Албанците и градноначалник на Гостивар Арбен Таравари денеска ќе ја официјализира кандидатурата за претседател на земјава. Тој за утрвото во Гостивар