alijansa za albacite

Македонија

Алијанса за Албанците: Владата да се откаже од „Опен Балкан”

А1он
Го поздравуваме повторното започнување на Берлинскиот процес од страна на канцеларот на Сојузна Република Германија и постигнатите договори вчера меѓу шесте земји од Западен Балкан
Македонија

За Села францускиот предлог е прифатлив

А1он
Лидерот на Алијанса за Албанците, Зијадин Села изјави дека го поддржуваат францускиот предлог, по средбата со премиерот Ковачевски. „ Не се работи само за прифаќање
Македонија

Алијанса за Албанците: Електронски свидителства само на македонски, Албанците се должни да плаќаат

А1он
Алијанса за Албанците реагира на предизвиците што ги очекуваат наставниците во однос на пополнувањето на свидителствата по електронски пат кадешто наидуваат на проблеми од различни
Економија

АПИС ја демантира Алијанса за Албанците: Сериозни политики не се темелат на весела математика и манипулации

А1он
Асоцијацијата на приредувачи на игри на среќа – АПИС не е политичка партија и нема да падне во замката која ја сервира дневно – политичкиот
Македонија

Алијанса за Албанците: Судот на Ахмети-Мијалков-Заев одбива ново судење за кумановската група

А1он
Додека Сашо Мијалков, Катица Јанева, Орце Камчев и многу други криминалци слават со своите семејства, многу Албанци се држат невини по затворите, реагираат од Алијанса
Македонија

Алијанса за Албанците со честитка на реизборот на Мицкоски

А1он
Алијанса за Албанците му го честита повторниот избор на Христијан Мицкоски за претседател на ВМРО-ДПМНЕ, а на партијата за успешниот Конгрес, како важен чекор во
Македонија

Aлијанса за Албанците: Државата ќе има нова влада без СДСМ и ДУИ и нема враќање назад

А1он
Политичките партии кои не беа дел од злото што го произведоа хибридниот режим меѓу најкорумпираните во светот, ги надминаа разликите и создадоа ново мнозинство, на
Македонија

Алијанса за Албанците и Алтернатива: Оваа влада е измамничка и нелегитимна

А1он
Денес, кога јавноста беше известена дека е постигнат договор за ко-владеење помеѓу СДСМ и ДУИ, коалицијата Алијанса за Албанците и Алтернатива изјавува дека станува збор
Македонија

Села: Нема да има отпуштање на административците, ќе ги поставиме на соодветни работни места

А1он
Коалицијата Алијанса за Албанците и Алтернатива во рамките на предизборната кампања со мотото „Сега е време“ денеска го отвори општинскиот штаб во Кичево. Претседателот на
Македонија

Таравари: Менувањето на имињата на училиштата во Чаир е смешен чин

А1он
Генералниот секретар и шеф на Централниот изборен штаб на Алијансата за Албанците, Арбен Таравари на денешната прес-конференција истакна дека менувањето на имињата на неколку училишта