kursum

Македонија

Граѓани со поддршка пред куќата на Таравари, тој им порача: Народот е за соработка со опозицијата, промената започна

А1он
Неколку стотици граѓани вечерва се собраа пред куќата на претседателот на Алијансата за Албанците и градоначалник на Гостивар, Арбен Таравари, како поддршка, откако утрово пред
Македонија

Куршум пред вратата на домот на Таравари, физички напад врз Небиу – гори конфликтот во Алијанса за Албанците

Анита Петровска Рајковиќ
Пред домот на лидерот на Алијанса за Албанците и градоначалник на Гостивар Арбен Таравари е пронајден куршум. Под сомнение дека куршумот оставен пред вратата претставува