poddrska

Македонија

Макстил станува стратешки партнер на СОС Детско село: „Да ги пренесеме најважните семејни вредности за децата во кумската куќа“

Орце Костов
Макстил е новиот стратешки партнер на СОС Детско село и станува клучен поддржувач на една од згрижувачките куќи, која ќе го носи името на компанијата.
Македонија

Граѓани со поддршка пред куќата на Таравари, тој им порача: Народот е за соработка со опозицијата, промената започна

А1он
Неколку стотици граѓани вечерва се собраа пред куќата на претседателот на Алијансата за Албанците и градоначалник на Гостивар, Арбен Таравари, како поддршка, откако утрово пред
Македонија

Јин Лисјен: Кина отсекогаш била стабилна поддршка за европската интеграција на Македонија

Кристијан Ландов
Дваесет отсто од светската популација вечерва ќе ја испрати старата и ќе ја пречека кинеската Нова година. Вечерва се слави кинеската Нова година, што претставува
Регион

Вучиќ: Ќе барам поддршка од Путин, верувам дека ќе ја добијам

Српскиот претседател, Александар Вучиќ, допатува во Москва, каде што утре ќе се сретне со рускиот претседател Владимир Путин. „Дојдов да барам поддршка за Србија, верувам
Македонија

САД: Граѓаните изразија поддршка за членство во НАТО и ЕУ и за Договорот со Грција

САД ги поздравуваат резултатите од референдумот во Македонија на 30-ти септември, на кој граѓаните изразија поддршка за членство во НАТО и ЕУ со прифаќање на