sos detsko selo

Економија

Флекс Кредит и СОС Детско Село заедно за Денот на семејството

А1он
По повод светскиот ден на семејството компанијата Флекс Кредит уште еднаш ја покажа својата општествена одговорност и донираше хуманитарни пакети за згрижувачките семејства поддржани од
Економија

ФЛЕКС КРЕДИТ и оваа година се закити со статуетка за значаен придонес и поддршка на децата штитеници на СОС Детско село

А1он
СОС Детско село и нашата компанија се повеќе од семејство, сите нивни приказни се навистина емотивни, секое дете со своја приказна која доколку секоја компанија
Македонија

Макстил станува стратешки партнер на СОС Детско село: „Да ги пренесеме најважните семејни вредности за децата во кумската куќа“

Орце Костов
Макстил е новиот стратешки партнер на СОС Детско село и станува клучен поддржувач на една од згрижувачките куќи, која ќе го носи името на компанијата.
Македонија

Компанијата Зегин и СОС Детско село – пријателство кое трае

А1он
Минатата недела во Скопје се одржа годишниот настан за доделување на признание на најголемите донатори и поддржувачи на СОС детско село. Под мотото “Едно семејство”
Македонија

Ракометната федерација на Македонија доби специјален дрес од „СОС Детско село“

А1он
„Ви благодариме од срце! 460 деца и млади без родителска грижа растат во семејство благодарение на вас“ – пишува на врамениот дрес кој Ракометната федерација
Магазин

Нова хуманитарна кампања на Винчини со омилениот производ кој е уникатен со вкус и единствен со хуманитарната вредност ROCKY

А1он
РАСТЕМЕ ЗАДНО ТИ ГРИЦКАЈ ROCKY, ВИНЧИНИ ДОНИРА ЗА СОС ДЕТСКО СЕЛО Макпрогрес како една од најголемите прехрамбени компании на Балканот, повеќе години ја гради својата
Магазин

Вработените во Зегин бојадисуваа велигденски јајца со децата од СОС Детско село

А1он
По повод големиот христијански празник- Велигден, дел од тимот на компанијата Зегин денеска имаше прилика празнично да се дружи со дечињата од СОС Детско село