sos detsko selo

Култура

Донација за СОС Детско село од „Арс Ламина“ и Зоран Спасов-Ѕоф

А1он
„СОС Детско село“ доби донација од 350 илјади денари од издавачката куќа „Арс Ламина“ и авторот Зоран Спасов – Ѕоф. Средствата се собрани преку кампањата
Македонија

Индивидуалните донатори овозможуваат секое дете да расте во семејство

А1он
„Живеењето и работењето во 2020 година, во услови на светска пандемија, не засегна сите. И професионално и приватно и допре во секоја сфера на нашето
Македонија

СОС Детско село го одбележува Меѓународниот ден на дoнаторството

А1он
СОС Детско село го одбележува Меѓународниот ден на донаторството и ги повикува сите граѓани да се придружат со симболичен добар гест или помош кон најблиските
Македонија

Мизрахи се сретна со Здружението на млади правници и СОС Детско село

А1он
Министерката за труд и социјална политика Рашела Мизрахи се сретна со претставниците на Здржението на млади правници и СОС детско село за продолжување на соработката
Македонија

Седумнаесет годишно девојче избегало од СОС Детското село

Виктор Јованов
Вработена во СОС Детско село вчера во околу 10 часот наутро пријавила дека едно малолетно девојче со иницијали М.С. самоволно заминала од објектот во непознат
Македонија

Отворено реконструираното фудбалско игралиште во СОС Детско село

А1он
Под мотото „Обединети во радоста што ја носи фудбалот“ СОС Детско село во соработка со Фудбалска федерација на Македонија денеска во оваа установа за згрижување
Македонија

Отворање на реконструираното игралиште во СОС Детско село

А1он
Под мотото „Обединети во радоста што ја носи фудбалот“, денеска во СОС Детско село ќе биде отворено реконструираното фудбалско игралиште финансирано од Фондацијата УЕФА. Од
Македонија

Конференција за инклузија на млади родители во социјален ризик

А1он
Во Скопје денеска ќе се одржи завршна конференција во рамки на проектот „Социјална инклузија и економско зајакнување на млади и на млади родители во социјален