Мизрахи се сретна со Здружението на млади правници и СОС Детско село

Од:

Министерката за труд и социјална политика Рашела Мизрахи се сретна со претставниците на Здржението на млади правници и СОС детско село за продолжување на соработката на проектот “Правна поддршка на ранливи жртви на насилни кривични дела„.

dobivaj vesti na viber

На средбата министерката ја потврди соработката на проектот во кој е планирана стручна и правна помош на жртвите на насилство и ќе ги извести Центрите за социјална работа за соработката и давањето на техничката поддршка и помош на организациите, и промотивните материјали ќе бидат поставени на достапни места во Центрите за социјална работа.

Би можело да ве интересира

Тренчевска: Жителите на Општина Боговиње за прв пат добиваат нова градинка

А1он

Тренчевска: Живеењето со поддршка е вистински исчекор кон почитување на човековите права на лицата со попреченост, отворени две нови станбени единици во Демир Капија

Ана Ололовска

Тренчевска: Со заедничка работа на институциите до поуспешни резултати во борбата против насилството

Горан Наумовски

Првото кумство на згрижувачко семејтво во СОС Детско село

(ВИДЕО) Тренчевска: Новата апликација Bebbo нуди практични совети за правилен развој на децата

Ана Ололовска

МТСП: Во тек е етапната исплата на јунските пензии

Ана Ололовска