rashela mizrahi

Македонија

(ВИДЕО) Мизрахи до Јовевски: ФЗОМ правел инспекциски надзор со едно око подзамижено

А1он
Господине Јовевски, јас не сум правник, ниту адвокат, ниту обвинител, ниту судија, ниту сум од Вашата фела. Меѓутоа како пратеник, а и како човек во
Македонија

Мизрахи: Првата седница на Анкетната комисија за Оонкологија закажана за утре

А1он
Пратеничката од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Рашела Мизрахи, која е претседател на Анкетната комисија за случајот во ЈЗУ Универзитетска клиника за радиотерапија и онкологија, во изјава
Македонија

Рашела Мизрахи предложена за претседател на Анкетната комисија за случајот Онкологија

А1он
Почна седницата на собраниската Комисија за прашања на изборите и именувања, која треба да го утврди составот на Анкетната комисија за скандалот во ЈЗУ Универзитетска
Македонија

Кузеска: Кој е ставот на Мизрахи по признанието на Мицкоски за континутитет со Ванчо Михајлов

А1он
Воопшто не е за изненадување тоа што Мицкоки стана заложник на Димитар Апасиев и Левица.Заложникот Христијан Мицкоски лично го потврди континуитетот на ВМРО-ДПМНЕ со ликот
Македонија

ВМРО ДПМНЕ бара анкетна комисија која ќе ги утврди фактите и политичката одговорност за пожарот во тетовската модуларна болница

А1он
Пратеничката на ВМРО ДПМНЕ, Рашела Мизрахи, најави дека до спикерот на Собранието ќе поднесе Предлог на одлука за формирање на Анкетна комисија која ќе има
Македонија

Мизрахи: Оставка на Филипче е изнудена, потребана е кривична одговорност

А1он
Оставката на Венко Филипче не е морална одговорност, изнудена е. Да ја чувствуваше ќе си дадеше оставка уште првиот ден по несреќата. Овој пат понудената
Македонија

Мизрахи: Кредибилна, непристрасна истрага и одговорност мора да има

А1он
Пратеничката на ВМРО ДПМНЕ, Рашела Мизрахи, во денешната прес конференција изјави дека моралноата одговорност не се утврдува и не се чека, обраќајќи се на власта.
Македонија

Мизрахи до Заев: Доверба нема во вашите зборови, вие лажете и се откажавте од се

А1он
Пратеничката од ВМРО-ДПМНЕ, Рашела Мизрахи, на денешната седница во Собранието истакна голем број на ветувања, која како што вели дека се лажни ветувања на Зоран
Македонија

Мизрахи досега не пријавила во МВР, иако тврдеше дека и е украден профилот и друг продава трудови на студенти

Кристијан Ландов
Пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ, Рашела Мизрахи, никогаш не ја пријавила наводната злоупотреба на нејзините лични податоци и фотографија, иако додека беше техничка министерка за труд и
Видео Македонија

ВИДЕО: Мизрахи без да јава стигна во Крушево, комита ѝ го води коњот

А1он
Илинденската коњаница пристигна во Крушево, во пресрет на утрешното прославување на Илинден. Оваа година, коњаницата „Бигорски Манастир – Патот на црешовото топче“ ја предводи Рашела