anketna komisija

Македонија

Мизрахи испрати допис до претседателот на Собранието да ги достават сите материјали од Анкетната комисија до Обвинителството

А1он
Пратеничката Рашела Мизрахи, која беше претседател на собраниската Анкетна комисија за случувањата во Универзитетската клиника за радиотерапија и онкологија денеска информира дека до претседателот на
Македонија

Коциќ: Поради ДПМНЕ и Рашела Мизрахи пропадна работата на комисија за случајот со Онкологија

А1он
Со оглед на фактот што денеска е последен ден од работата на Анкетната комисија сеуште немаме закажано продолжение станува јасно дека ДПМНЕ и пратеничката Рашела
Македонија

Маркоска: ДПМНЕ да не бега, веднаш да закаже седница на Комисијата за Онкологија

А1он
Трет ден ДПМНЕ и пратеничката Рашела Мизрахи бегаат, откако направија срамна злоупотребата на Анкетната комисија. Бараме веднаш да се закаже седницата на собраниската Анкетна комисија
Македонија

Марковска: По скандалозните злоупотреби на Комисијата за Онкологија никој нема доверба во Мизрахи

А1он
И денеска нема закажано седница на Анкетната комисија за Онкологија, ДПМНЕ втор ден бега. Срамната и неодговорна е злоупотребата на Анкетната комисија за случајот Онкологија
Македонија

Сотирова Бухова: ДЗСИ нема ингеренции околу терапиите, заклучоците за Онкологија се политички реваншизам

А1он
Како поранешен директор на ДЗСИ, најостро реагирам на предлог заклучоците за моја политичка одговорност на Анкетната комисија при Собранието за случајот со онкологија вели Ирина
Македонија

Нема седница за Анкетната комисија за Онкологија, рокот за заклучоци е до 3 декември

А1он
Анкетната комисија за скандалот со Клиниката за онкологија денеска нема да заседава и покрај тоа што рокот за донесување заклучоци е до 3 декември, потврди
Македонија

Мизрахи: Имаме сублимат дека од страна на Клиниката за онкологија прекршени се 37 закони и 31 законска одредба

А1он
Претседателката на собраниската Анкетна Комисија за онкологија Рашела Мизрахи на денешната прес-конференција над 40 минути цитираше закони и подзаконски акти кои, според неа, биле прекршени
Македонија

СДСМ и коалицијата бараат од обвинителството да расчисти со сомнежите за злоупотреба на терапиите на Онкологија

А1он
Бараме од ОЈО под итно да ги расчисти сомнежите за злоупотреба на терапија на Клиниката за онкологија, како и потенцијалното негативно влијание врз здравјето и
Македонија

Членови на Анкетна комисија од СДСМ: Мизрахи чита заклучоци од белата палата

Орце Костов
Пратениците членови на собраниската Анкетна комисија за скандалот во Онкологија на денешната прес-конференција побараа оставка од претседателката на Комисијата Рашела Мизрахи поради, како што рекоа,
Македонија

Продолжува седницата на Анкетната комисија за случајот Онкологија

А1он
Во Собранието денеска продолжува со работа Анкетната комисија за скандалот во ЈЗУ Универзитетска клиника за радиотерапија и онкологија. Ќе се сослушуваат сведоци и експерти, и