bojan stojanovski

Македонија

Стојаноски: Во изминатиот период Македонија имаше многу корупциски скандали и сериозен проблем со корупцијата

А1он
На денешната седница на Комисијата за политички систем и односи меѓу заедниците пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Бојан Стојаноски истакна дека во изминатиот период Македонија имаше многу
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ поднесе 40 амандмани за законите за стратешки инвестиции во енергетиката

А1он
Пратеничката група на ВМРО – ДПМНЕ и коалицијата ќе ги преземат сите процедурални, демократски и собраниски процедури за да го спречат носењето на законите за
Македонија

(ВИДЕО) Стојаноски: Милиони се испумпани со фиктивни фактури, раководството на УЈП или знаело и прикривало или целосно го уништило системот

А1он
Систем од компании подолг период црпеле пари по основ на поврат на ДДВ со фиктивни фактури и го оштетиле Буџетот за милиони. Во мрежата од
Македонија

(ВИДЕО) Стојаноски: Власта бега од дебата за Законот за игри на среќа имаат за цел да поделат лиценци на фирми блиски до Груби, ќе ги известиме сите амбасади

А1он
Втор ден по ред претседателот на Комисијата за европски прашања, Арбр Адеми ја прекинува работата на Комисијата по 30 минути со шибицарски трик. Дава пауза
Македонија

Не се дозволува расправа за Законот за игри на среќа, со кој ќе има онлајн коцкање и се крие криминалот на ДУИ

А1он
По вчерашната најава на првиот вицепремиер Артан Груби денеска во Собранието почна финалната раелизација на носењето на Законот на игри на среќа, секако по третиот
Македонија

Стојаноски до Ковачевски: Кој е вашиот изговор и кој ќе сноси одговорност за тоа што автопатот Кичево-Охрид не е завршен до моментот и рокот кој што вие го кажавте?

А1он
Пратеникот Бојан Стојаноски од ВМРО-ДПМНЕ на денешната седница за поставување на пратенички прашања му постави три пратенички прашања на Димитар Ковачевски, кои се однесуваа на
Македонија

(ВИДЕО) Стојаноски: Буџетот за 2024 е досега историски највисок, нереален, предизборен и составен така за да може да се искраде

А1он
Во понеделник, 4-ти декември од 10 часот почнува разгледувањето на Буџетот на Република Македонија за 2024-та година. Ова е добра вест затоа што претставува последниот
Македонија

(ВИДЕО) Стојаноски: Со злоупотреба на ЕУ знаменце, владата ќе ја задолжи државата за нови 500 милиони евра

А1он
Власта продолжува со самоволието. Без срам и перде повторно се злоупотребува европското знаменце за на брза лента да се задолжи државата за нови 190 милиони
Македонија

Стојаноски: Власта до крај на годината ќе се задолжи за нови 500 милиони евра, долгот ќе достигне 8.5 милијарди

А1он
Во текот на вчерашниот ден до пратениците беа доставени два закони со европско знаменце со кои Македонија ќе се задолжи за нови 190 милиони евра.
Македонија

Стојаноски: ДДВ е зголемено и за производи со замрзнати цени

А1он
Најновата претстава од Илинденска број 2 е поврзана со цените на прехранбените производи. Имено, во текот на минатата недела, поточно во четвртокот Владата ја донесе