Кузеска: Кој е ставот на Мизрахи по признанието на Мицкоски за континутитет со Ванчо Михајлов

Од:

Воопшто не е за изненадување тоа што Мицкоки стана заложник на Димитар Апасиев и Левица.Заложникот Христијан Мицкоски лично го потврди континуитетот на ВМРО-ДПМНЕ со ликот и делото на Ванчо Михајлов рече на прес конференција портпаролката на СДСМ Богданка Кузеска.

– ВМРО-ДПМНЕ е континуитет на луѓе кои што биле извршители на Третиот Рајх, кои го негираат македонскиот идентитет, идеолошки поклоник на фашизмот. Сликите на Мицкоски со оние кои го отвораат бугарските клубови не се случајни, Михајлов е дел од континуитетот на ВМРО-ДПМНЕ. Со таквото однесување Мицкоски ги погази ја погази идеологијата на ВМРО-ДПМНЕ. Што ќе кажат на ова пратениците на ВМРО-ДПМНЕ? Што е одговорот на Рашела Мизрахи за скандалозното признание на Мицкоски? Мицкоски е слаб, обичен послушник на Никола Груевски кој работи на штета на државните и националните интереси рече Кузеска.

Би можело да ве интересира

СДСМ: 30 дена на Мицкоски, 30 лоши политики

Горан Наумовски

СДСМ: Тошковски да си го праша Мицкоски за тајната коалиција со ДУИ

Имотот на Јанушев СДСМ го поврзува со кинеските автобуси: За седум години сигурно ќе го затворевте ако имаше криминал одговори ВМРО-ДПМНЕ

Катерина Ѓуровски

Јанушев: Нема подарен имот туку погрешно внесени податоци, паразитите кои ја руинираа зградата на владата паничат

Катерина Ѓуровски

Кузеска: Панче Тошковски има стан во поклонетиот имот на Јанушев

Катерина Ѓуровски

„Колената го болат за во авион, ама не и за на Водно“, „Со владиниот авион одевте до Ниш“ – СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ се пресметуваат за патувањето во Вашингтон

Катерина Ѓуровски