rfm

Спорт

РФМ: Благодарност до македонската ракометна јавност

А1он
Ракометната Федерација на Македонија упатува голема благодарност до сите кои безрезервно дадоа поддршка на машката македонска сениорска репрезентација во спортскиот центар „Борис Трајковски“, за победата
Македонија

Ракометната федерација на Македонија доби специјален дрес од „СОС Детско село“

А1он
„Ви благодариме од срце! 460 деца и млади без родителска грижа растат во семејство благодарение на вас“ – пишува на врамениот дрес кој Ракометната федерација
Спорт

Македонската и српската ракометна федерација договараат соработка во младинските категории и стручниот кадар

А1он
Меѓусебната соработка во областа на младите категории и тренерскиот кадар, беа во фокусот на разговорите на челните луѓе на македонската и српската ракометна федерација, на
Спорт

РФМ ги определи наградите за машката и женската сениорска репрезентација

А1он
Управниот Одбор на Ракометната Федерација на Македонија, донесе одлуки за одредување на парични награди за сениорската женска и сениорската машка ракометна репрезентација. Ракометарките ќе поделат
Спорт

Ракометарите ќе поделат награда од 20.000 евра за триумфот над Данска

А1он
Управниот одбор на Ракометната федерација на Македонија, денес донесе Одлука за доделување парична награда во износ од 20.000 евра на сениорската машка ракометна репрезентација за
Спорт

РФМ ги награди репрезентативците со 20 илјади евра

А1он
Управниот одбор на Ракометната федерација на Македонија, денес донесе Одлука за доделување парична награда во износ од 20.000 евра на сениорската машка ракометна репрезентација за
Спорт

Мукаетов реизбран за претседател на Ракометната федерација

А1он
Бизнисменот Живко Мукаетов ќе остане на чело на Ракометната Федерација на Македонија (РФМ) и во следните четири години. Одлуката е донесена на редовното изборно собрание
Спорт

Светското првенство му пресуди: Брестовац веќе не е селектор на Македонија

А1он
Данило Брестовац од денеска не е селектор на ракометната репрезентација на Македонија. Слабите резултати на Светското првенство во Египет придонесоа, Брестовац и РФМ да се