makstil

Економија

Од факултет веднаш до вработување – Макстил потпиша меморандум за соработка со Технолошко-металуршкиот факултет во Скопје

А1он
Макстил АД Скопје ја обнови соработката со Технолошко-металуршкиот факултет и во наредниот период ќе ги поддржи студентите преку доделување стипендии, обезбедена пракса за студентите, стручна
Економија

Макстил го промовира и поддржува концептот на циркуларна економија преку проектот на M6 едукативен центар и Хелветас

А1он
Од старо користено железо, без црпење природни ресурси, со преработка на начин којшто го минимизира влијанието врз животната средина и со добивање производ од секундарна
Македонија

Макстил станува стратешки партнер на СОС Детско село: „Да ги пренесеме најважните семејни вредности за децата во кумската куќа“

Орце Костов
Макстил е новиот стратешки партнер на СОС Детско село и станува клучен поддржувач на една од згрижувачките куќи, која ќе го носи името на компанијата.
Економија

Емисиите на цврсти честички од Макстил на најниско ниво

Орце Костов
Минимални емисиони вредности на цврсти честички покажуваат мерењата на оџаците на Макстил во последното тримесечје од 2023 година. Вредностите измерени на двете мерни точки или
Македонија

Загина работник во несреќа во Макстил

А1он
Работник во погон во фабриката Макстил го загубил животото утрово во несреќа додека извршувал работни задачи. За смртниот случај известија од Макстил. – Би сакале
Македонија

ВИДЕО: Во Макстил уништени 10 тони дрога, вредноста на црниот пазар би била 26 милиони евра

А1он
„Денеска, во електропечката на Макстил – Скопје со палење беа уништени околу 10 тони различни видови наркотични дроги, одземени до август 2022 година, по основ
Македонија

Повеќе фирми во кругот на „Железара“ работат незаконски, утврди инспекцијата

А1он
По барање на граѓаните од Гази Баба, Државниот инспекторат за животна средина излезе на терен и направи два вонредни надзора во индустриската зона, каде што,
Македонија

Поради пожарот во „Макстил“ зголемени концентрации на ПМ 10 честички

А1он
Инспекторатот за животна средина попладнево соопшти дека е извршен вонреден инспекциски надзор во фабриката „Макстил“ каде што синоќа беше запалено отпадно железо. При извршениот надзор,