vmro-dmne

Македонија

СДСМ прифаќа Чулев да биде технички министер за внатрешни работи

А1он
Предлогот на ВМРО-ДПМНЕ Наќе Чулев да биде технички министер во министерството за внатершни работи е прифатлив за СДСМ. Според партијата, Чулев не е униформирано лице
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Одржувањето на локалните избори нема врска со формирањето Влада

А1он
„ВМРО-ДПМНЕ секогаш била и ќе остане одговорна партија кога се работи за државните, националните или локалните интереси. СДСМ во недостиг на самодоверба и преголемиот страв
Македонија

Блажески: Дали е моралнo новиот координатор на ВМРО-ДПМНЕ да слави во болница?

А1он
Дејан Блажески, член на Советот на општина Охрид, реагира на злоупотребата на институциите во партиски цели: Како претставник од нормативната власт, имам законска и морална
Македонија

Богоев: Либералдемократите продолжуваат со манипулации на јавноста

А1он
Битолските либерал демократи соочени со претстојните избори од кои толку бегаа заедно со нивните заштитници СДСМ, во безидејност и немање на програма продолжуваат да ја
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Нема фантомски гласачи, туку страв во СДСМ од избори

А1он
СДСМ повторно е фатен во лага. Прочистувањето на избирачкиот список ја извади на виделина деструктивноста и безидејноста на СДСМ. Манипулациите на аболицираниот криминалец Зоран Заев
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ прогласува за експерти некои луѓе кои повеќе пати се качиле на ладата

А1он
Како што наближуваат изборите, така се зголемува стравот на СДСМ од соочување со волјата на народот и плаќањето на казната за своето деструктивно делување. Со
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Каналите во Гази Баба, Илинден и Петровец се чистат редовно

А1он
СДСМ продолжува со некрофилското и деструктивно однесување. Фабриките за афери на СДСМ повторно се ставени во служба на злоупотреба на трагедиите на луѓето погодени од
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ на сите граѓани на Република Македонија им го честита државниот празник 2-ри Август – Илинден

А1он
Денес Македонија ја прославува борбата на илјадниците македонски дејци, револуционери и борци за слободна и независна татковина, Република Македонија. Празникот Илинден е силно вкоренет во
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Катица Јанева се изживува со Владимир Талески, за неправдата некој ќе сноси одговорност

А1он
Ниту постои било каква вина кај градоначалникот Владимир Талевски, ниту пак тој се обиде во изминативе 30 дена да избега или да влијае на истрагата,