bjb

Македонија

Директорот на БЈБ Тасевски се сретна со преставници на американската Агенција за борба со наркотиците (ДЕА)

А1он
Во Бирото за jавна безбедност (БЈБ) при Министерството за внатрешни работи на Република Северна Македонија денеска е остварена работна средба помеѓу директорот на БЈБ, Сашо
Македонија

Одделот за криминалистичко-технички испитувања и вештачења прва акредитирана форензичка лабораторија во регионот согласно ISO 17025

А1он
Директорот на Бирото за јавна безбедност (БЈБ), Сашо Тасевски денеска оствари средба со директорот на Институтот за акредитација на Република Северна Македонија, Слободен Чокревски, на
Македонија

Сашо Тасевски повторно избран за директор на Бирото за јавна безбедност

А1он
На денешната седница Владата го прифати предлогот на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, Сашо Тасевски да биде именуван на функцијата која и досега ја
Македонија

ВИДЕО: Марихуаната запленета во Бутел, се одгледувала во Кавадарци

А1он
Министерството за внатрешни работи – Бирото за јавна безбедност, Одделот за криминалистичка полиција во рамки на засилените мерки во борбата со недозволена трговија со дрога
Македонија

Над еден тон марихуана е запленета во скопски Бутел

Кристијан Ландов
Над еден тон марихуана вечерва е пронајдена и запленета од магацин во скопската населба Бутел, при акција на Бирото за јавна безбедност, преку Одделот за
Македонија

Ѓорѓиевски: Советник во БЈБ е поставен човек кој, според обвинението наплаќал по 200 евра од возило со мигранти

А1он
ВМРО-ДПМНЕ обвини дека лица поврзани со СДСМ осомничени за тежок криминал, наместо да се соочат со правдата, добиваат награди. -Последниот пример е прераспределувањето на поранешниот
Македонија

Средба на директорот на БЈБ Тасевски со претставници на словенечката полиција

А1он
Директорот на Бирото за јавна безбедност Сашо Тасевски денеска во Љубљана оствари работна средба со генералната директорка на словенечката полиција Татјана Бобнар. Како што соопшти
Македонија

Делегација на БЈБ учествуваше на 125. конференција на Меѓународната асоцијација на шефовите на полициите

А1он
Делегација на Бирото за јавна безбедност при МВР, предводена од директорот на БЈБ, Сашо Тасевски од 6 до 9 октомври во Орландо, САД учествуваше на
Македонија

(ВИДЕО) Арсовски: СДСМ го постави Тасевски за да им го штити криминалот

А1он
„Некрофилски расположена активистка на СДСМ која на полициските службеници им порачуваше Куманово да им се деси, сега си доби пријател кој ќе ја води полицијата.
Македонија

Во МВР извршено примопредавање на должноста директор на БЈБ

А1он
Во Министерството за внатрешни работи денеска Сашо Тасевски ја презеде должноста директор на Бирото за јавна безбедност. Како што соопшти МВР, Тасевски ја презеде функцијата