zloupotreba na sluzbena polozba

Uncategorized Македонија

Во име на ЕУ, изгласано намалување на казните и за бивши и идни функционери во власта

Орце Костов
Собранието вчера ги донесе измените и дополнувањата на Кривичниот законик кои предизвикаа реакции во јавноста бидејќи се однесуваат на членови што ги намалуваат казните кои
Македонија

Фирма од Вевчани на незаконски тендер добила 715.000 евра: Кривична за бивш директор на Јавното станбено претпријатие

Орце Костов
Единицата за финансиски криминал при Секторот за криминалистички истраги во Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал, поднесе кривична пријава против десет лица вработени
Македонија

Нова кривична пријава за Арсенчо Алексовски, поранешниот градоначалник на Крива Паланка

А1он
Надворешната канцеларија за криминалистички работи Крива Паланка поднесе кривична пријава против А.А.(59), К.П.(54), А.А.(67), сите oд Крива Паланка и О.П.(60) oд Кратово, поради постоење основи