chulev

Македонија

Чулев – Стаменковска: Фер избори, пријави притисок

А1он
Министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев оствари средба со дополнителната заменик министерка во Министерството за информатичко општество и администрација, Невенка Стаменковска-Стојковски, на која е разговарано
Македонија

Чулев учествуваше на работилницата за евалуација на менторството во полицијата

А1он
„Мое лично убедување е дека во изминативе две декади жените, независно дали зборуваме за општествениот или за институционален ангажман, а во конкретниов случај за Министерството
Македонија

СДСМ прифаќа Чулев да биде технички министер за внатрешни работи

А1он
Предлогот на ВМРО-ДПМНЕ Наќе Чулев да биде технички министер во министерството за внатершни работи е прифатлив за СДСМ. Според партијата, Чулев не е униформирано лице