saso vasilevski

Македонија

ВИДЕО: Антикорупциска ќе го проверува имотот на ексдиректорот на МЕПСО

Кристијан Ландов
Антикорупциската комисија отвори предмет за ексдиректорот на МЕПСО Сашо Василевски и ќе го испитува неговиот имот, откако „А1он“ објави дека тој купил стан од фирма
Видео Македонија

(ВИДЕО) Василески по протестот: Писмото за да не гласам за уставни промени е доставено предоцна

А1он
Пратеникот Сашо Василевски за протестите пред неговиот дом вели дека се притисоци, а работата според него е премногу сериозна. Писмото кое демонстрантите му го доставиле,
Македонија

Сашо Василевски: Не можам да кажам дали ќе гласам за уставни измени

А1он
Не можам ништо да ви кажам. На координација сум, рече пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Сашо Василевски за „А1он“, прашан дали ќе гласа за уставни