mijalkov

Македонија

Груевски, Мијалков, Камчев, Новачевски дел од осомничените за перење пари

А1он
Истрага за перење пари каде осомничени се експремиерот Никола Груевски, ексдиректорот на УБК, Сашо Мијалков, кумот на Груевски, Ристо Новачевски, бизнисменот Орце Камчев, како и
Македонија

Јанакиески ќе бара да биде дел од листата на оштетени во предметот за прислушкувањето, во кој обвинети се Мијалков и Јанкулоска

Кристијан Ландов
Миле Јанакиески ќе достави барање до Кривичен суд за да биде додаден во листата на оштетени во предметот „Таргет-Тврдина“ за нелегалното прислушкување во периодот меѓу
Македонија

Судијката што го ослободи шоферот кој усмрти човек и бебе е истата што не му го одзеде пасошот на Мијалков

Искра Манојлоска
Судијката Елена Илиевска-Јосифовиќ која досуди условна казна за шоферот кој усмрти човек и неродено бебе, својата популарност ја стекна во времето на владеењето на Никола
Македонија

Мијалков му враќа на Мицкоски: Дали цената за амнестирање на твоите криминали е губење на изборите?

А1он
Ексдиректорот на УБК, како и поранешен партиски функционер, Сашо Мијалков го обвини лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски дека преку медиумите шири лаги за него и
Македонија

Нова снимка за Мицкоски: Се борам да ваквото СЈО не помине, автоматски неговиот најголем предмет, тој ‘Империја’

Кристијан Ландов
Нови разговори од лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, осудениот во „Рекет“, Зоран Милески-Кичеец и Слободанка Алексовска, повторно објавен на „Јутуб“ каналот именуван како „Рекет“. Во
Македонија

Нов дел од разговорите Мицкоски-Кичеец, Мијалков плаќал автобуси за митинг на ВМРО-ДПМНЕ

Кристијан Ландов
Во новата снимка, која трае само 23 секунди, а во која се слуша нов сегмент од разговорите меѓу лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, и осудениот
Македонија

Во гаража претепан Илија Тозија, ексдиректор во фирмите поврзани со Мијалков

Мери Јордановска
Триесетиедногодишниот Илија Тозија, поранешен управител во фирмите поврзани со ексдиректорот на УБК, Сашо Мијалков, утринава околу 2,30 часот во МВР пријавил дека бил нападнат од
Македонија

Од притвор избега и поранешниот телохранител на Сашо Мијалков

А1он
Драганчо Стоименов, познат како Дацо Белски, некогашен телохранител на Сашо Мијалков е последен во низата бегалци од притвор. За него се водат истраги за повеќе
Македонија

Адвокатот на Мијалков бара специјален, а не скопски јавен обвинител во судницата

Васко Маглешов
Адвоктот на поранешниот шеф на УБК, Сашо Мијалков, Љупчо Шврговски, пред почетокот на денешното судско рочиште за предметот за масовното прислушување „Таргет-Тврдина“, побара да запре
Македонија

Мијалков го бара пасошот за да се лекува во Чешка

Васко Маглешов
Осудениот ексдиректор на тајната полиција, Сашо Мијалков, побарал судот да му го врати пасошот, потврдуваат од специјалното јавно обвинителство, од каде што доставиле до скопска