mijalkov

Македонија

Бубевски: Умислата е причина за Тачи да биде построго казнет, за Мијалков е побудата поради која го сторил делото

Кристијан Ландов
Обвинителот Гаврил Бубевски побара Сашо Мијалков, Мехндух Тачи и ексчленовите на Државната изборна комисија да бидат огласени за виновни во случајот „Титаник 2“, предмет кој
Македонија

ВИДЕО: Мијалков овојпат со затворско комбе симнат позади судот, завршни зборови за „Титаник 2“

Кристијан Ландов
Ексдиректорот на УБК Сашо Мијалков со затворско комбе го донесоа и го симнаа позади Кривичниот суд, за да присуствува на судењето за „Титаник 2“, предмет
Видео Македонија

За Мијалков призна дека е привилегиран, за замолчувањето на Боки 13 ги компромитира Маричиќ и Тупанчески, за Јанкулоска признава дискриминација – интервју со директорот за санкции

Кристијан Ландов
Ендемска корупција има во затворите, потврдува директорот на Управата за извршување санкции, Марјан Спасовски, но не чувствува одговорност за тоа. Според него, тој треба да
Македонија

Сашо Мијалков не ја дочекал новата година во затвор, бил на викенд

Кристијан Ландов
Ексдиректорот на УБК, сега затвореник, Сашо Мијалков, новата година не ја дочекал во струшкиот затвор, каде што издржува затворска казна. Тој бил на продолжен викенд,
Видео Македонија

(ВИДЕО) Мијалков донесен во судот: Прашан дали доаѓа од Мериот или од затворот во Струга

Кристијан Ландов
Ексдиректорот на УБК, Сашо Мијалков во придружба на полицаец дојде во Кривичниот суд во Скопје. Тој беше спроведен пешки, а комбето на затворската полиција од
Македонија

Истрагата докажа дека затворските власти во Струга за случајот „Мијалков“ постапиле законски

А1он
Управата за извршување на санкциите денеска го спроведе претходно најавениот вондреден надзор во Казнено поправниот дом од отворен вид во Струга со цел да се
Македонија

Судот не ја спори датата во наредбата која е погрешна, а во повратницата стоела точната

Кристијан Ландов
Кривичниот суд не ја спори автентичноста на наредбата до која дојде „А1он“ а во која стои погрешен датум за спровод на обвинетиот Сашо Мијалков за
Македонија

„А1он“ дојде до наредбата за спровод на Мијлаков: Неточно е тврдењето на судот дека судијата побарал да биде донесен денеска на судење

Кристијан Ландов
Неточно е тврдењето на Кривичниот суд дека судијата Огнен Ставрев побарал спровод на обвинетиот Сашо Мијалков за денешното закажано рочиште на „Титаник 2“. „А1он“ дојде
Македонија

Бараа спровод на Мијалков на 12, а не на 22 декември, дециден е директорот на струшкиот затвор и грешката ја лоцира кај судијата

Кристијан Ландов
Обвинетиот Сашо Мијалков не бил спроведен од струшкиот затвор на рочиштето за „Титаник 2“ бидејќи судот издал наредба за спровод на 12 декември, а не
Македонија

Мијалков ќе куртули и во „Титаник 2“: Делото му застарува за четири месеци, судењето се одложи зошто не го донеле од Струга

Кристијан Ландов
Се одложи уште едно рочиште за „Титаник 2“, предмет каде обвинети се лидерот на ДПА Мендух Тачи, поранешниот директор на УБК Сашо Мијалков, како и