hotel

Регион

ВИДЕО: Хаос во Тунис, српските туристи за малку ќе се степаа со хотелиерите откако добија мувлосани соби

А1он
Снимка од инцидент во хотел во Тунис ги запали социјалните мрежи, а главни актери беа српските туристи. Синоќа „летаа пердуви“ во тунискиот хотел поради несовесниот
Економија

Макотен: Нема потреба од сензација, купопродажбата на посебниот дел од Мериот е спроведена 100% законски!

А1он
Во врска со медиумските прилози за купопродажбата на недвижен имот, посебен реален дел во хотелот „Мериот“, компанијата Макотен ДООЕЛ Гевгелија, чиј единствен содружник е Новоматик
Свет

Вооружени напаѓачи го зазеле хотелот „Хајат“ во главниот град на Сомалија

А1он
Непознати напаѓачи ја презеле контролата врз хотел во главниот град на Сомалија, Могадишу, на што претходеле две експлозии и пукотница, соопшти денеска полицијата. „Цел на
Македонија

Хотелот во Грција им се извини на македонските гости кои добија известување дека треба предвреме да го напуштат

Орце Костов
Хотелот „Олеа Гарден“ во Геракини, Грција пратил допис со извинување до гостите од Македонија кои престојуваат со аранжман преку агенцијата „ЈК Травел“. Во дописот менаџментот
Истражувања Македонија

(ВИДЕО) Мајката на Стефан Богоев ќе гради хотел кај Беровско Езеро

Петар Клинчарски
Ова се трите патишта кои го опкружуваат Беровското Езеро, најубавиот дел од истоимениот град. Патот од лево води до сè уште неотворениот граничен премин „Клепало“
Регион

Мејлови со закани за бомба во најмалку десет хотели во Солун

А1он
Преку мејлови, во најмалку десет хотели во Солун вечерва биле испратени закани дека се поставени бомби, а полицијата превентивно ги евакуира и ги проверува, објави
Економија

Турски „Лимак“ го отвори хотелот со пет ѕвезди во центарот на Скопје

А1он
Во центарот на Скопје под слоганот „Круната на Скопје“ почна со работа хотелот со пет ѕвездички Лимак Скопје Хотел. Хотелот е дел од големата мултифункционална
Магазин

ВИДЕО: Шангајскиот подземен хотел официјално пуштен во употреба

А1он
Хотелот во Кина изграден во јама од напуштен рудник Интерконтинентал Шангај Вондерленд, е и официјално пуштен во употреба. Туристичката атракција се наоѓа на планинскиот венец