hotel

Свет

Вооружени напаѓачи го зазеле хотелот „Хајат“ во главниот град на Сомалија

А1он
Непознати напаѓачи ја презеле контролата врз хотел во главниот град на Сомалија, Могадишу, на што претходеле две експлозии и пукотница, соопшти денеска полицијата. „Цел на
Македонија

Хотелот во Грција им се извини на македонските гости кои добија известување дека треба предвреме да го напуштат

Орце Костов
Хотелот „Олеа Гарден“ во Геракини, Грција пратил допис со извинување до гостите од Македонија кои престојуваат со аранжман преку агенцијата „ЈК Травел“. Во дописот менаџментот
Истражувања Македонија

(ВИДЕО) Мајката на Стефан Богоев ќе гради хотел кај Беровско Езеро

Петар Клинчарски
Ова се трите патишта кои го опкружуваат Беровското Езеро, најубавиот дел од истоимениот град. Патот од лево води до сè уште неотворениот граничен премин „Клепало“
Регион

Мејлови со закани за бомба во најмалку десет хотели во Солун

А1он
Преку мејлови, во најмалку десет хотели во Солун вечерва биле испратени закани дека се поставени бомби, а полицијата превентивно ги евакуира и ги проверува, објави
Економија

Турски „Лимак“ го отвори хотелот со пет ѕвезди во центарот на Скопје

А1он
Во центарот на Скопје под слоганот „Круната на Скопје“ почна со работа хотелот со пет ѕвездички Лимак Скопје Хотел. Хотелот е дел од големата мултифункционална
Магазин

ВИДЕО: Шангајскиот подземен хотел официјално пуштен во употреба

А1он
Хотелот во Кина изграден во јама од напуштен рудник Интерконтинентал Шангај Вондерленд, е и официјално пуштен во употреба. Туристичката атракција се наоѓа на планинскиот венец
Македонија

Продолжува градбата на хотелот во Лагадин

Кристијан Ландов
Продолжува градењето на дивиот хотел во Лагадин, откако Министерството за транспорт и врски ја уважило жалбата на инвеститорот, а се однесувала на решението за градба.
Видео Македонија

(ВИДЕО) Во хотелот „Супер 8“ се доставувa само храна

А1он
Никој ниту може да влезе ниту да излезе од хотелот „Супер 8“. Пред влезот стојат двајца полицајци кои ги опоменуваат странските новинарски екипи да не