Двајца крадци украле сеф со пари од хотел во Градскиот парк во Скопје

Од:

Полициска патрола денеска ги уапси Е.К.(38) и С.Р.(55), двајцата од Скопје, поради тоа што на 9.7.2023 од хотел во Градскиот парк во Скопје одзеле сеф со пари.

При извршена проверка кај Е.К. биле пронајдени и одземени бела прашкаста материја како и алати со кои е извршена тешката кражба, а притоа било констатирано дека се барал по централна потерница од Казнено-поправната установа Затвор – Прилеп за доиздржување на казна затвор од четири години и девет месеци.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Би можело да ве интересира

Уапсена 54 годишна жена во гостиварско Градец, украла пари и накит во јавен превоз

А1он

Двајца мажи краделе во туристички капацитети и викенд-куќи во Дојран

Парите од судството Владата ги потрошила за себе, обвинија од судската администрација

Орце Костов

Близу Вуковар: Двајца крадци украле дури 35 тони пченица

Банкарска асоцијација: VISA и MasterCard се недостапни – Дефектот не е од македонска страна

Голем дефект – не работат картичките од сите банки во цела Македонија, но и во странство, вадење пари само на шалтер

Анита Петровска Рајковиќ