stefan bogoev

Економија

Богоев: Преку ефективни реформски политики до поголеми инвестиции и производство со поголема додадена вредност

А1он
„акедонските компании како македонскиот фармацевтски гигант „Алкалоид“ се столбот на македонската економија и оттаму ние како Царинска управа сме силно посветени на спроведување реформски политики
Економија

Богоев домаќин на директорите на Царинските управи од Западен Балкан

А1он
Денес и утре во организација на Царинската управа и со поддршка на Царинската и даночна служба на Обединетото Кралство се одржува јубилејниот 10ти неформален регионален
Македонија

Богоев заплени 300 филери за усни на преминот Деве Баир

Орце Костов
На граничниот премин Деве Баир царинските службеници спречија обид за криумчарење на 300 парчиња филери REVOLAX, во вредност од 9.000 евра. „Лицето, инаку косовски државјанин
Македонија

Стефан Богоев е нов директор на Царина

А1он
Потпреседателот на СДСМ и поранешен градоначалник на Карпош, Стефан Богоев е нов директор на Царинската управа. Тој доаѓа на местото на Славица Кутиров која поднела
Македонија

Богоев од Брвеница: Буџетот за 2023 обезбедува средства за повисоки плати и пензии

А1он
Потпретседателот на СДСМ Стефан Богоев денеска на трибината ,,Силно и одлучно кон иднината” во општина Брвеница порача дека СДСМ за целиот период од светската економска
Истражувања Македонија

(ВИДЕО) Мајката на Стефан Богоев ќе гради хотел кај Беровско Езеро

Петар Клинчарски
Ова се трите патишта кои го опкружуваат Беровското Езеро, најубавиот дел од истоимениот град. Патот од лево води до сè уште неотворениот граничен премин „Клепало“
Македонија

Арсовски: Зошто обвинителството се уште не отвора истрага за 350.000 евра рекет кои ги земале Заев, Богоев и Кирацовски

А1он
Јавноста и граѓаните вчера имаа можност да ги чујат како изгледаат од блиску криминалот и корупцијата на СДСМ и кланот Заеви кој што раководеше и
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Дали Свето Пивара стои зад зградите кај Борис Трајковски и како се поврзани Шилегов и Богоев?

А1он
Дали Свето Пивара стои зад зградите кај Борис Трајковски и какви релации има Шилегов со него? Дали Стефан Богоев го донесе својот последен ДУП како
Македонија

Општина Карпош воведува дополнителни мерки за превенција на коронавирусот

А1он
Освен веќе важечките препораки и протоколи кои ги донесе Министерството за здравство, односно Владата, Општината Карпош и градоначалникот Стефан Богоев изјавија дека ќе преземат дополнителни
Македонија

Градоначалниот на Карпош на молитвен појадок во Вашингтон

А1он
Членот на Извршниот одбор на СДСМ и градоначалник на Општина Карпош, Стефан Богоев ќе биде во официјална посета на Соединетите Американски Држави, при што ќе