finansova policija

Македонија

Кривични пријави против пет физички и едно правно лице од Битола

А1он
Управата за финансиска полиција, како резултат на повеќемесечна предистражна постапка, до Основното јавно обвинителство Битола поднесе кривична пријава против пет физички и едно правно лице
Македонија

Акција на Финансовата полиција и МВР во Битола, има уапсени

А1он
Денеска од раните утрински часови под раководство на јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Битола, Управата за финансиска полиција со асистенција на единиците од Министерството
Македонија

Финансиската полиција поднесе кривични пријава против претседател на Управен одбор и три службени лица

А1он
Управата за финансиска полиција до Основното јавно обвинителство Кичево поднела кривична пријава против едно физичко лице во својство на претседател на Управен одбор на правен
Македонија

Управата за финансиска полиција со кривична против две физички и две правни лица за даночно затајување и фалсификување деловни книги

А1он
Управата за финансиска полиција до Основното јавно обвинителство Скопје денеска поднесе кривична пријава против две физички лица и две правни лица, поради постоење на основано
Македонија

Финансова полиција: Бизнисмен заработи кривична за затајување данок од 73.000 евра

А1он
Управата за финансиска полиција до Основното јавно обвинителство Охрид поднесе кривична пријава против едно физичко и едно правно лице поради постоење на основано сомнение за
Македонија

Финансиска полиција поднесе кривична пријава против едно физичко и едно правно лице за даночно затајување

А1он
Управата за финансиска полиција до Основното јавно обвинителство Гостивар поднела кривична пријава против едно физичко и едно правно лице поради постоење на основано сомнение за
Македонија

Финансиска поднесе кривични против три лица и фирма, предизвикале штета на Управата за водење матични книги

А1он
Управата за финансиска полиција до Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција Скопје поднесе кривична пријава против три физички лица и фирма
Македонија

Именуван в.д. директор на Финансиската полиција, Муареми е разрешен

Кристијан Ландов
Инспектор кој работи во Финансиската полиција е новиот в.д. директор на оваа институција. Владата на денешната седница, по предлог на комисијата за кадровски прашања, го
Македонија

Кривична против експретседателот на ДИК Оливер Деркоски за набавката на софтверите

А1он
Управата за финансиска полиција до Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција Скопје поднесе кривична пријава против поранешниот претседател на Државната изборна
Истражувања Македонија

За проневерените 2,4 милиона евра во ФФМ: сметководителката што допишувала нули од дома ги бришела трагите во системот

Маја Илиевска-Пачемска
За да ги скрие трагите во системот, сметководителката што допишувала нули на фактурите во ФФМ и така извлекувала пари, откога ја избркале од работа, од