jsp skopje

Македонија

Приватните превозници на протест пред ЈСП

А1он
Дел од приватните автобуси превозници утрово протестираат пред централата на ЈСП во Автокоманда. Како што најавија, протестот е израз на нездоволство од исплатената сума од
Македонија

Стоилковски: Билансната картица на ЈСП го потврдува долгот од 1.5 милиони евра кон приватните превозници

А1он
Билансната картица на ЈСП од 01.01.2022 до 30.11.2022 година го покажува вистинскиот долг на ЈСП кон приватните превозници рече на прес конференција портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ
Македонија

Кичевски: Доста беше изживување врз граѓаните, Мицкоски да ги запре блокадите на Скопје

А1он
Хаосот во Скопје и блокада што му се случува на градот е во политичка и логистичка режија на Христијан Мицкоски. Од едната страна на блокадата
Македонија

Во Скопје утре нов хаос: Ќе бидат блокирани клучните крстосници

А1он
Поради протестот на приватните автобуски превозници утре во Скопје почнувајќи од раните утрински часови ќе има посебен сообраќаен режим потврди поладневно Министерството за внатрешни раобти.
Македонија

Приватните превозници се повлекоа од пред „Мавровка“, привремен прекин на блокадата

А1он
Автобусите на приватните превозници кои се вклучени во скопскиот јавен превоз вечерва, по 12-часовна блокада се повлекова од крстосницата пред „Мавровка“. Ваквата одлука се должи
Македонија

Андоновски: Ако ЈСП не ги исплати приватните превозници, долгот од скоро 2 милиони евра по судски процес ќе се зголемува

А1он
Зошто до сега не се исплатени 90 милиони денари достасани долгови до двата приватни превозници и кога овие пари ќе се исплатат, го праша советникот
Македонија

ССМ обвинува: Автобуси на ЈСП биле криени во пречистителната станица Волково

А1он
Во текот на вчерашниот ден, автобуси на ЈСП Скопје се кријат и паркираат по објекти на ЈП Водовод и канализација Скопје и истите утринава се
Македонија

Приватните превозници протестираа пред ЈСП, бараат средба со директорот

А1он
Приватните превозници протестираат пред централата на на ЈСП во Автокоманда. Тие ги паркираа автобусите на улицата во близина на објектот на ЈСП и бараат средба
Македонија

Јанушев бара Арсовска да му се извини за „хистеричните изјави“: ЈСП го оставив во стабилна сосотјба

А1он
Директор на ЈСП Скопје бев речиси 3 години, на фукцијата стапив во Февруари 2015 година, а бев сменет во Ноември 2017 година. Така да, ниту