privatni prevoznici

Македонија

Приватните превозници повторно ќе блокираат ако не се реши проблемот со долговите

А1он
Да реши проблемот со заостаниот долг што кон нив го има ЈСП, да се догворат со Градот и да се вратат во јавниот превоз. Ова
Македонија

Приватните превозници на протест пред ЈСП

А1он
Дел од приватните автобуси превозници утрово протестираат пред централата на ЈСП во Автокоманда. Како што најавија, протестот е израз на нездоволство од исплатената сума од
Македонија

Приватните превозници ја прекинаа блокадата на Илинденска, чекаат средба со премиерот

А1он
Приватните превозници ќе ги повлечат автобусите од пред Град Скопје за да го исполнат условот кој го постави премиерот Димитар Ковачевски за средба. Од двете
Македонија

Таравари: Да се најде решение за проблемот на приватните превозници

А1он
Претседателот на Алијансата за Албанците, Арбен Таравари заедно со пратеникот Абдула Салиу ги посетија приватните превозници кои протестираат пред канцелариите на Град Скопје. Таравари им
Македонија

Стоилковски: Билансната картица на ЈСП го потврдува долгот од 1.5 милиони евра кон приватните превозници

А1он
Билансната картица на ЈСП од 01.01.2022 до 30.11.2022 година го покажува вистинскиот долг на ЈСП кон приватните превозници рече на прес конференција портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ
Македонија

Приватните автобуски превозници продолжуваат со блокадата околу бараките на Град Скопје

А1он
Автобусите на прватните превозници кои беа вклучени во јавниот превоз и денеска се на блокада околу бараките на Град Скопје. Тие во петокот ги осолобдија
Македонија

АА: Ги поддржуваме приватните превозници, Арсовска да ги прифати нивните барања

А1он
Алијанса за албанците ги поддржува протестите на возачите на приватните автобуси во Скопје и се солидаризира со нивната борба за правда. Нивните барања се праведни
Македонија

Приватните превозници ќе се повлечат од раскрсниците, ќе блокираат околу објектот на Град Скопје

А1он
Автобусите на приватните превозници од утре ќе се преселат кај бараките на Град Скопје информираат од „Слобода превоз“. Во кординација со преовизниците била однесена одлука,
Македонија

Блокадата би можела да биде само пред Град Скопје, приватните превозници в сабота ќе решат дали ќе ги ослободат крстоснците

А1он
Приватните превозници најверојатно ќе ги автобусите и ќе го блокираат само Град скопје бидејќи револтот им се кон градоначалничката Данела Арсовска. Ваква најава дојде на
Македонија

Блокадите на Скопје продолжуваат

А1он
Автобусите на приватните превозници и денеска ги блокираат неколкуте клучни крстосници во Скопје. Четврти ден траат блокадите на автобуските превозници кои се во конфликт со