jsp

Македонија

ССМ обвинува: Автобуси на ЈСП биле криени во пречистителната станица Волково

А1он
Во текот на вчерашниот ден, автобуси на ЈСП Скопје се кријат и паркираат по објекти на ЈП Водовод и канализација Скопје и истите утринава се
Видео Македонија

(ВИДЕО) Приватни превозници: Данела лаже, кај неа во Град Скопје може да провери дали сме краделе

Орце Костов
Приватните превозници во јавниот градски превоз во Скопје се згрозени од однесувањето на градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска која ги обвини дека продавале билети
Македонија

Приватните превозници протестираа пред ЈСП, бараат средба со директорот

А1он
Приватните превозници протестираат пред централата на на ЈСП во Автокоманда. Тие ги паркираа автобусите на улицата во близина на објектот на ЈСП и бараат средба
Македонија

Нека штрајкуваат колку сакаат, со нив не седнувам на маса – Арсовска нема да преговара со Синдикатот

Владата не помага, советниците на ВМРО ДПМНЕ го блокираат буџетот намерно, во јавните препријатија нема реални проблеми туку политички измислени од лица кои се борат
Македонија

ЈСП го раскина договорот за превоз со „Макекспрес“

А1он
Јавното Сообраќајно Претпријатие – ЈСП Скопје, денес го раскина договорот со приватниот превозник „МАКЕКСПРЕС“, а линиите на кои сообраќаа приватните автобуси, отсега ќе бидат заменети
Македонија

Вработениот во ЈСП кој пријави бомба заврши во притвор, се терети за тероризам

Кристијан Ландов
Јусоф Ирфан, вработениот во ЈСП кој испрати мејл со лажна дојава дека е поставена бомба во кругот на претпријатието, доби притвор од Кривичниот суд, по
Македонија

Арсовска скрати од проектите за реконструкција на улици за плати во ЈСП: Да се прифатеше ребалансот ќе беше поинаку

Маја Илиевска-Пачемска
Пред да биде изгласана пренамената на 133 милиони денари од Буџетот на Градот за плати во ЈСП, советникот Гордан Шутаров од СДСМ побара објаснување од
Македонија

ЈСП попладнево почна да вози, Советот на Скопје изгласа пренамена на средства за да им се исплатат плати

Маја Илиевска-Пачемска
Вработените на ЈСП ќе добијат плата. Советот на Скопје изгласа пренамена на 133 милиони денари од буџетот на Градот со намена со нив да се
Македонија

ЈСП продолжува со нормално функционирање

А1он
ЈСП продолжува со нормалното функционирање, откако градот Скопје изнајде решение за вештачки предизвиканата криза во претпријатието, велат од Град Скопје. „Повикуваме, менаџментот на претпријатието во