jsp

Македонија

(ВИДЕО) Климите од Арсовска ги нема: Граѓаните на плус 40 се возат со отворени врати

Орце Костов
Поминаа три месеци откако приватните автобуски превозници се вратија на улиците во Скопје, но без стандардите на кои инсистираше градоначалничката Данела Арсовска. Откако Македонија ја
Македонија

Штрајкот во ЈСП прекинат после два часа, автобусите возат по редовен возен ред

А1он
Околу триесетина работници од четвртиот синдикат во ЈСП, организацијата Спајс, утрово штрајкуваа пред главната зграда на скопското претпријатие, но штрајкот траеше само два часа поради
Македонија

Автобусите на ЈСП утре ќе возат по редуциран возен ред, вработените ќе штрајкуваат

А1он
Автобусите на ЈСП утре ќе возат по редуциран возен ред, бидејќи вработените ќе штрајкуваат пред управната зграда на јавното претпријатие од 4:30 часот до 12:30
Македонија

Во автобус на ЈСП: Нападнато дете, насилници му се закануваа со нож

А1он
Скопската полиција извести дека вчера М.С.(50) од Скопје, пријавил дека на подрачјето на Аеродром во автобус на ЈСП неговиот малолетен син бил физички нападнат од
Македонија

Приватните превозници денеска се враќаат на скопските улици

А1он
Приватните автобуски превозници, по долгогодишна пауза од денеска повторно започнуваат со сообраќање низ скопските улици откако вчера постигнаа нов договор со Јавното сообраќајно претпријатие Скопје.
Македонија

Тешко повредена жена во автобус на ЈСП: Била фатена од врата, паднала, па завршила во болница

А1он
Скопската полиција денеска извести дека вчера во автобус на ЈСП е повредена жена. „Вчера во 10.20 часот во СВР Скопје било пријавено дека на булеварот
Македонија

Жичарницата на Водно од денеска ќе работи до 20 часот

А1он
Автобусите на Јавното сообраќајно претпријатие „Скопје“ денеска, поради празникот 1 Мај, ќе сообраќаат по неделен возен ред, а билетарниците и центрите за персонализација нема да