avtobus

Македонија

Кабел предизвикал пожар на Трансфузиологија, а се гасне запален автобус во близина на „Црвен крст“

Кристијан Ландов
Кабел во серверска соба се запалила во Институтот за трансфузиологија во клиничкиот центар „Мајка Тереза“, а на булеварот „Кочо Рацин“ горел автобус. На двете места
Регион

ВИДЕО: Српски автобус се преврте во Германија, 19 патници се повредени

А1он
Автобус на српска транспортна компанија со 34 патници денеска се превртел на германскиот автопат А13, откако удрил во заштитната ограда, јавија локалните медиуми. Несреќата се
Свет

13 соученици загинаа во страотна автобуска несреќа во Виетнам, на пат кон прослава на 30 години од матурата

А1он
Тринаесет луѓе загинаа, а повеќемина се повредени во тешка сообраќајна несреќа во централниот дел на Виетнам, кога автобус излетал од автопат и се превртел, пренесуваат
Видео Македонија

ВИДЕО: Изгаснат запалениот автобус, од огнот оштетена околна куќа

Кристијан Ландов
Двокатниот автобус со број 5 на ЈСП, кој гореше во близината на Oпштината Ѓорче Петров, се запалил пред автосервис. Возачот на автобусот за време на
Македонија

ВИДЕО: Се запали автобус на ЈСП во Ѓорче Петров

Автобус на ЈСП се запали во близина на општина Ѓорче Петров. Целосно гори вториот спрат од автобусот. Засега се уште нема пристигнато противпожарни возила. Непознато
Македонија

Осомничените за сообраќајката кај Ласкарци остануваат во куќен притвор

А1он
Осомничените за тешката сообраќајна несреќа на автобусот на „Дурмо турс“ во која 16 лица го загубија животот, а вкупно 38 патници се здобиja со тешки
Македонија

Телата на тројцата загинати во сообраќајката кај Лесковац денеска ќе бидат пренесени во Македонија

А1он
Телата на тројцата починати Македонци од сообраќајката кај Лесковац денеска ќе бидат пренесени во Македонија, а 15-мина се уште се наоѓаат на лекување во Ниш
Македонија

Две патнички од превртениот автобус кај Лесковац се уште во животна опасност

А1он
Две патнички од македонскиот автобус, кој вчера имаше тешка сообраќајна несреќа кај Лесковац, се уште се во животозагрозувачка состојба. Тие се наоѓаат во Клиничкиот центар
Македонија

МНР: Жена од Кочани и маж од крушевско се двајца од тројцата загинати во автобуската несреќа кај Лесковац

А1он
Во автобуската несреќа која што се случи во близина на Лесковац во Србија рано утрово, загинаа три лица, од кои една 68-годишна жена од Кочани