seul

Свет

Сеул забрани увоз на живина од Австралија поради птичји грип

А1он
Министерството за земјоделство на Јужна Кореја забрани увоз на месо од живина и јајца од Австралија, откако таму се појави екстремно патоген птичји грип, објавено е денеска
Свет

Исчезнатиот градоначалник на Сеул е пронајден мртов

А1он
Градоначалникот на јужнокорејската престолнина Сеул, Парк Вон-сун, е пронајден мртов, откако претходно денеска неговата ќерка го пријавила во полиција како исчезнат, објави агенцијата Јонхап. Полицијата