prevoznici

Македонија

(Интервју) Ленин Јовановски: Од Арсовска зависи дали в петок Скопје ќе биде блокирано

А1он
„Арсовска е маќеа на цело Скопје“, вели Ленин Јовановски, директор на „Слобода превоз“, во интервју за „Макфакс“. Од градоначалничката на Скопје, Данела Арсовска, и од
Видео Македонија

(ВИДЕО) Приватни превозници: Данела лаже, кај неа во Град Скопје може да провери дали сме краделе

Орце Костов
Приватните превозници во јавниот градски превоз во Скопје се згрозени од однесувањето на градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска која ги обвини дека продавале билети
Македонија

Откриени четири комбиња кои вршеле меѓународен превоз на патници без документација

А1он
Четири комбиња превезувале патници надвор од државата без соодветна документација информира Министерството за внатрешни работи. – На 19/20.01.2022 од полициски службеници од Полициската станица за
Македонија

Превозниците од утре можат да возат полни автобуси и комбиња, маските и натаму задолжителни

А1он
Владата на денешната седница ја прифати препораката на Комисијата за заразни болести да се одобри превоз на патници со максимален капацитет на сите превозни средства,
Македонија

Превозниците можат да возат најмногу 50% патници од вкупниот број седишта

А1он
На денешната владина седница е донесена Уредба со законска сила со која се утврдува дека при вршење на јавниот превоз на патници, за време на
Македонија

Димитров: Голем дел од македонските превозници ја поминаа италијанско-словенечката граница

А1он
Шефот на дипломатијата Никола Димитров вечерва преку Фејсбук статус информираше дека голем дел од македонските превозници ја поминале италијанско-словенечката граница. -Долг ден ама вредеше. Голем