zicara

Свет

Пакистан: Уапсен сопственикот и операторот на жичарницата која вчера се заглави

А1он
Во Пакистан денеска се уапсени сопственикот и операторот на жичарницата која вчера се заглави поради силниот ветер, соопшти локалната полиција. Според информациите, двајцата мажи биле
Македонија

Сајлата од жичницата Тетово – Попова Шапка е распукана и се повеќе се спушта до земјата

А1он
Сајлата од жичницата Тетово – Попова Шапка на неколку места е распукана или пак се повеќе се спушта до земјата блиску до патиштата, објекти и
Македонија

Поголема група луѓе меѓу кои и деца заглавила на врвот на Водно поради силниот ветер

А1он
Поголема група граѓани, меѓу кои и деца денеска не можеле да се симнат од врвот на Водно со жичницата поради силниот ветер. Од Центарот за
Економија

Ќе се прави проект за жичарница Тетово-Попова Шапка, а се уште се разгледуваат опциите за странски инвестиции

А1он
Инвестиции за вештачки снег, но и за целосна продажба, партнерство и други видови на соработка се уште се разгледуваат од државните институции за тоа дали
Свет

ВИДЕО: Се појави снимка од страотната несреќа на жичницата во Италија

А1он
Видеоснимка која ја прикажува ужасната несреќа која се случи на жичница во Италија минатиот месец, во која загинаа 14 луѓе, беше објавена денеска. На снимката
Свет

Петчлено семејство меѓу жртвите во големата трагедија во Италија

А1он
Брачен пар, нивното дете и родителите на сопругот, загинаа во големата несреќа што се случи вчера на северот на Италија кога кабина се откажи од
Свет

Најмалку 13 лица загинаа, две деца се во критична состојба по пад на кабина од жичница во Италија

А1он
Најмалку 13 луѓе загинаа, а две деца се во болница кога кабина од жичница падна во близина на езерото Маџиоре на северот во Италија. Спасувачите