vodno

Македонија

Спремна уште една градба во шумата на Водно, идејниот проект засега одбиен

Маја Илиевска-Пачемска
Општина Центар во септември годинава добила барање за одобрување идеен проект за објект на парцела веднаш до онаа на која вчера почна оградување градилиште во
Македонија

Општина Центар: На Водно не се гради туку се оградува градилиште, дополнително ќе се бара решение за состојбата

Градежната инспекција на Општина Центар по алармот од утрово на водњанци дека претпразнично се подготвува градба во шумата, утврди дека сопственикот на земјиштето не градел,
Македонија

Арсовска на средба со претставници од „Го сакам Водно“: На Водно нема да се закова ни шајка

А1он
Независната кандидатка за градоначалник на Град Скопје, Данела Арсовска, денеска се сретна со граѓанското здружение „Го сакам Водно“, веднаш по нивниот повик преку соопштение до
Македонија

ИЗИИС за свлечиштето на Водно: Најризична варијанта е да се остави градежната јама отворена

Маја Илиевска-Пачемска
Институтот за земјотресно инженерство и инженерска сеизмологија предупредува дека најризична варијанта е да се остави градежната јама на улицата Партениј Зографски на Водно отворена, незаштитена
Македонија

(ВИДЕО) Жителите на Водно го повикаа ИЗИИС на увид кај свлечиштето: Куќата сосе темели може да ни падне во јамата

Маја Илиевска-Пачемска
Жителите околу градилиштето на Водно во кое се одрони земја стравуваат дека и нивните куќи може да завршат во јамата. Денес јавно го повикаа Институтот
Македонија

Почна да се лизга земјиштето на Водно за кое соседите стравуваат дека ќе проголта три куќи

Маја Илиевска-Пачемска
Почна лизгањето на земјиштето на Водно околу новото градилиште за четирикатница на улицата Партениј Зографски за кое соседите пред дваесетина дена, преку  протест, предупредија дека
Македонија

ВИДЕО: Уште една приватна тужба за инвеститорите кои на Водно навлегоа во двор на сосетка

Инвеститорите на улицата Партениј Зографски на Водно кои соседите ги обвинија дека со лажна изјава го приватизирале дворот кој не им припаѓал, покрај тужбата за
Видео Македонија

(ВИДЕО) Водњанци на протест: Необезбедена градежна јама – закана за уривање три куќи на Водно

Маја Илиевска-Пачемска
„Водњанци излезете на протест! Дома ли сте? Утре кога ќе си дојдете од работа може да ви ја нема домата, ќе се лизне до ‘Кочо
Македонија

(ВИДЕО) Град Скопје: Со нова иновативна опрема Водно заштитено од пожари

А1он
Скопските пожарникари придружувани од екипи на ЈП „Паркови и зеленило“ денеска изведоа показна вежба за гасење шумски пожар со помош на специјална опрема за гасење
Видео Истражувања

(ВИДЕО) Тепачка на Водно: инвеститор му удрил бокс на сосед оти се пожалил дека му ги искинале каблите за телевизија

Маја Илиевска-Пачемска
Со боксови и полиција завршила караница на Водно на улицата Партениј Зографски, над школото „Кочо Рацин“ кога сосед се пожалил дека градежници, расчистувајќи терен за