vodno

Спорт

ВИДЕО: Отворена новата пионерска велосипедска патека на Водно

А1он
Љубителите на планинарскиот велосипедизам од денеска може да возат по новата нагорна пионерска велосипедска патека на Водно, која е дел од проектот „Велосипедски парк Водно“.
Спорт

Утре се отвора новата пионерска велосипедска патека на Водно

А1он
Љубителите на планинарскиот велосипедизам од утре ќе може да возат по новата нагорна пионерска патека на Водно, која е дел од проектот „Велосипедски парк Водно“.
Спорт

Велосипедистите почнаа да ја користат новата патека на Водно

Искра Манојлоска
Скопските велосипедисти започнаа да возат по новата шумска патека која се прави кон врвот на Водно и е наменета исклучиво за велосипеди. Тие коментираат дека
Македонија

Дупките на патот кон Средно Водно означени со спреј како кратери

Активисти со жолт спреј ги обележаа дупките во асфалтот на патот кон Средно Водно. Граѓаните преку Твитер побараа од Град Скопје да се погрижи за
Спорт

Се прави нова планинска вело-патека на Водно

А1он
Град Скопје соопшти дека со идеја да го поттикне развојот на велосипедскиот туризам и да им излезе во пресерет на љубителите на планинарскиот велосипедизам, како
Македонија

Спасовски апелира родителите да не дозволат да се повторат журки на Водно

По синоќешните журки на скопско Водно, премиерот Оливер Спасовски апелира до родителите да не дозволуваат да се повтори такво собирање поради кое мораше да интервенира
Македонија

Полицијата ги избрка младите кои се забавуваа на Водно

Кристијан Ландов
Полицијата ги избрка оние кои вечерта ја минуваа на паркинзите на Водно и правеа журки. Од Министерството за внатрешни работи информираа дека веднаш биле преземени
Видео Македонија

ВИДЕО: Градот се испразни, на Водно се прават журки

Кристијан Ландов
Со носењето на мерките од Владата за затворање на угостителските објекти во 18 часот, забавите и дружењето се премести на Водно. 40 возила со по