spasuvacka akcija

Македонија

ЦУК: Спасувачка акција на Водно, извлечено лице со скршена нога по замрзнат терен

А1он
Доцна попладне, по известување на бројот за итни случаи 112 во Центарот за управување со кризи (ЦУК), за повредено лице – со скршена нога на
Македонија

Спасени лицата кои со моторно возило заглавиле на врвот на Галичица

А1он
Спасени се лицата кои со моторно возило заглавиле на врвот на Галичица, информираат утрово од Центарот за управување со кризи (ЦУК). По повик на единствениот
Регион

Семејство и двајца водичи се спасени од пештера во Словенија, беа „заробени“ три дена

А1он
Спасени се пет лица кои од саботата попладне беа заробени во словенечката Крижна јама. Извлекувањето го извршиле припадници на Службата за спасување на пештерите и
Македонија

Спасувачка акција на Водно: Се онесвестила жена, ја извлекувале пожарникари со теренско возило

Орце Костов
Центарот за управување со кризи на единствениот број за итни повици Е-112 вчера на пладне добил пријава за жена пензионерка која изгубила свест при престој
Свет

(Видео) Шверцери на дрога спасија полицајци, па беа уапсени

А1он
За време на полициска потера во Шпанија, сe случил необичен развој на настаните, при што шверцери на дрога од морето спасиле тројца полицајци кои претходно
Свет

Пронајдени телата на планинарите кои исчезнаа на Хималаите

А1он
Двајца планинари од Европа загинаа на Хималаите во обид да се искачат на Нанга Парбат, деветтиот највисок планински врв во светот, соопшти италијанскиот амбасадор во