spasuvacka akcija

Свет

(Видео) Шверцери на дрога спасија полицајци, па беа уапсени

А1он
За време на полициска потера во Шпанија, сe случил необичен развој на настаните, при што шверцери на дрога од морето спасиле тројца полицајци кои претходно
Свет

Пронајдени телата на планинарите кои исчезнаа на Хималаите

А1он
Двајца планинари од Европа загинаа на Хималаите во обид да се искачат на Нанга Парбат, деветтиот највисок планински врв во светот, соопшти италијанскиот амбасадор во