zena

Македонија

Повозрасна жена починала во болницата Св. Еразмо, нејзиниот син пронајден на улица во Охрид

А1он
На 09.02.2024 година во 10 часот, во СВР Охрид е пријавено дека околу 01 часот, во болницата „Св.Еразмо“ во Охрид, со возило на Итната медицинска
Македонија

Спасувачка акција на Водно: Се онесвестила жена, ја извлекувале пожарникари со теренско возило

Орце Костов
Центарот за управување со кризи на единствениот број за итни повици Е-112 вчера на пладне добил пријава за жена пензионерка која изгубила свест при престој
Македонија

Пијана жена со ножици го избодела бившиот пред казино: Обвинителството бара притвор

Орце Костов
Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кривично дело – Убиство од член 123 став 2 точка 2
Македонија

МВР потврди: 55 годишна е жената која падна од терасата на ГТЦ

Анита Петровска Рајковиќ
55 годишна е жената која претпладнево падна од тераса во ГТЦ. Случајот го потврди и МВР. – Денеска (14.11.2023) околу 10.05 часот во СВР Скопје
Македонија

Турчинка нападната на Бит Пазар – ја натепал продавач

А1он
Државјанка на Tурција била физички нападната на Бит Пазар во текот на вчерашниот ден. Според пријавата во полицијата таа била натепана од страна на продавач,
Свет

(ВИДЕО) Тело на жена која исчезна пред три години најдено во канал во фаза на распаѓање

А1он
Тело без глава, кое било во фаза на распаѓање, е пронајдено во одвод во Марено ди Пиаве во близина на италијанскиот град Тревизо. Purtroppo hanno
Македонија

ВИДЕО: Жена краде цвеќе од саксија во центарот на Охрид

А1он
Снимка од безбедносна камера во Охрид покажува како повозрасна жена корне цвеќе засадено во саксија на тротоар во строгиот центар на градот.  Според сопствениците на
Регион

Жена ќе биде првиот шеф на албанското ФБИ

А1он
Албанското Национално биро за истраги (БКХ), институција во формирање, правена по урнек на американското Федерално биро за истраги (ФБИ), ќе го предводи актуелната заменик-генерална директорка
Магазин

Пасошот за саудиските жени не значи и целосна слобода на движење

А1он
Саудиска Арабија ги олесни ограничувањата за патување на жените, но „старателот од машки пол” го задржува своето право да го ограничува нивното движење или да
Магазин

Истражување: На секоја втора жена и на секој трет маж им се заканува мозочно заболување

Секоја втора жена и секој трет маж во светот би можеле да страдаат од одредени невролошки дегенеративни болести како што се деменција или Паркинсова болест