Повозрасна жена починала во болницата Св. Еразмо, нејзиниот син пронајден на улица во Охрид

Од:

На 09.02.2024 година во 10 часот, во СВР Охрид е пријавено дека околу 01 часот, во болницата „Св.Еразмо“ во Охрид, со возило на Итната медицинска помош била донесена Р.Б.(78) во придружба на нејзиниот син Н.Б.(44), двајцата од Бугојно, Босна и Херцеговина.

Според пријавеното, синот Н.Б. ја напуштил болницата кратко откако била примена мајката, а таа набрзо починала.

Подоцна, тој, е пронајден на улицата „Сирма Војвода“ во Охрид и лишен од слобода. Телото на починатата е дадено на обдукција.

Во координација со јавен обвинител, се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Би можело да ве интересира

Левица од Охрид: Тука Нефи го рушеше АСНОМ додека Пецаков молчи

Орце Костов

Убиен е полицаец во Москва, негов колега е ранет

Костадиновска-Стојчевска: Ги исполнуваме препораките на УНЕСКО и заеднички овозможуваме трајна заштита на Охридскиот регион

Кривична за родители кои им овозможиле на нивните малолетни деца да живеат вонбрачно

Мониторинг-мисијата на УНЕСКО на проценка во Охрид

Кражбата во средното училиште во Охрид ја извршила ученичка