gtc

Македонија

Се забранува движење на автомобили по кејот кај ГТЦ

Искра Манојлоска
Кафулињата на кеј „13 Ноември“ ќе ги унифицираат летните тераси како дел од проектот на Град Скопје за реконструкција на кејот на Вардар, а автомобилите
Македонија

Дуќанџиите револтирани, директорот на ГТЦ негира: Две лица пријавиле повреди по излизгување на мраз

Кристијан Ландов
Дуќанџиите од Градскиот трговски центар се жалат дека службите не го чистат снегот во објектот, што претставува опасност за нив и за потрошувачите да се
Македонија

Со владина помош ќе се зголемува квалитетот и понудата на ГТЦ Скопје

А1он
Изнаоѓањето можности за идни заеднички инвестиции за зголемување на квалитетот и понудата што ги има Градскиот трговски центар во Скопје, беше тема на денешната работна
Македонија

Град Скопје: Изградбата на лифтот кај ГТЦ не е во наша надлежност, обвинувањата од Попова се неосновани

А1он
Град Скопје ги отфрла, како што велат „неоснованите и груби обвинувања“ кои на денешната прес-конференција ги изнесе Ирена Попова, советник од ВМРО-ДПМНЕ во Советот на
Македонија

(ВИДЕО) Попова: Имаме еден Шилегов кој во опозиција го гушкаше ГТЦ и друг на власт кој со куп железо го нагрдува ГТЦ

А1он
„Оваа грдосија зад мене, за жал е новото „ремек дело“ на Шилегов за скопјани. Ова куп железо зад мене е директно нарушување на архитектурата на
Македонија

„Го сакам ГТЦ“: Изградбата на лифтот е стопирана, не е извлечена поука од минатото

Кристијан Ландов
Иницијативата „Го сакам ГТЦ“ реагираше за изградбата на лифт на влезот од Градскиот трговски центар, посочувајќи дека не е извлечена поука од неодамнешните протести кога
Македонија

23.000 евра за украсување на ГТЦ, најскапо новогодишно украсување досега од над 300 илјади евра

Мери Јордановска
Фирмата Линк Медиа Плус повторно го доби тендерот за новогодишно украсување, овојпат за Градскиот трговски центар (ГТЦ) за 23 илјади евра. Со овој тендер, украсувањето
Видео Македонија

ВИДЕО: Шилегов го отвори зелениот покрив на ГТЦ, нема против да има кафетерија

Габриела Димковиќ-Мишевска
Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов, рече дека не е против на зелениот покрив на ГТЦ да има кафетерија, но за тоа сега требало да одлучи
Македонија

Шилегов со одлука: Утре ќе се отстрани времениот објект на покривот на ГТЦ

А1он
Градоначалникот на Скопје најави отстранување на објектот на покривот на ГТЦ за кој се појавија многу рекации во јавноста. „Би сакал да ја информирам јавноста
Македонија

На покривот над ГТЦ предвиден за зеленило, никнаа бетонски конструкции

Габриела Димковиќ-Мишевска
Дали среде ветената зелена градина над ГТЦ никнува кафуле? Може да се забележи дека на покривот над Градскиот трговски центар за намена на овој проект