parking holidej in

Македонија

Герасимовски издаде одобрение за нова единаесеткатница кај „Холидеј ин“; „Шанса за Центар“ го потсети дека планот е незаконски

Маја Илиевска-Пачемска
Ќе се гради втората од трите висококатници на просторот спроти „Холидеј ин“. Општина Центар издаде одобрение за градење на втората од предвидените три висококатници по
Македонија

Инспекцијата од Центар не направила увид кај „Холидеј ин“ оти нема жалба, ниту поплака за новата дваесеткатница

Маја Илиевска-Пачемска
Во Општина Центар не се водат никакви постапки за новата дваесеткатница кај „Холидеј ин“ наспроти многубројните реакции на граѓаните и граѓанските здруженија, кои повеќепати јавно кажаа
Македонија

Градежен инспекторат: Центар треба да ја прекине градбата на дваесеткатницата кај „Холидеј Ин“

Државниот инспекторат за градежништво и урбанизам вели дека не е надлежен за дваесеткатницата што почна да се гради спроти „Холидеј Ин“ оти е градба од
Македонија

Градежниот инспекторат мижи за изградбата на дваесткатницата кај „Холидеј Ин“, „Зелен хуман град“ најави кривична

Маја Илиевска-Пачемска
Непостапувањето на Државниот инспекторат за градежништво и урбанизам кој може да ја сопре изградбата на дваесеткатницата спроти „Холидеј Ин“ ја прави и оваа институција соучесник
Македонија

Жители на Ново Маало: Поддршката за протестите на „Зелен Хуман Град“ е еднаква на нула

А1он
Група жители на Ново Маало велат дека денешниот протест на активистите од „Зелен хуман град“ и „Шанса за Центар“ не бил поддржан ниту од самите
Македонија

(ВИДЕО) Обвинителството да не го крие злосторничкото здружување за парцелите кај „Холидеј Ин“, не ни требаат дваесеткатници

Маја Илиевска-Пачемска
Јавното обвинителство да го открие злосторничкото здружување и да ја поправи грешката направена со планот за уредување на просторот спроти „Холидеј Ин“, побараа преку протест
Македонија

Жители на Ново Маало: „Зелен Хуман Град“ и останатите лажни борци за екологија немаат право да одлучуваат во име на нашите имоти

А1он
Жители на Ново Маало ја повикаа иницијативата „Зелен Хуман Град“ да престанат да вршат притисок на институциите како што е ОЈО, Општина Центар и Државната
Македонија

Парк со големина колку Плоштад Македонија ќе се гради спроти „Холидеј Ин“

А1он
Со најавата за почеток на градбата на комплексот „Гранд“ на парцелата 1.1 на паркингот спроти „Холидеј Ин“, компанијата МГ Фешн најави и капитална инвестиција на
Македонија

Дуќанџиите во ГТЦ: Проектот „Гранд“ ќе го заживее Градскиот трговски центар

А1он
Следејќи ги најновите случувања и реакции во јавноста во врска со најавеното отпочнување со изградба на комплексот „Гранд“ кој е предвиден да се гради на
Македонија

Реакција на „Шанса за Центар“: Обвинувањата на дел од жителите на Ново Маало кон Белчева се крајно тенденциозни и лажни

А1он
„Шанса за Центар повторува уште еднаш дека ставовите на Јана Белчева Андреевска се ставови на сите нас, а дека индивидуализирањето на нападите е крајно недолично“,