Жена се фрли од терасата на ГТЦ – момче се обидело да ја спречи, но не успеало

Од:

Женско лице претпладнево се фрлило од терасата на Градскиот трговски центар.

Очевидци велат дека жената стоела на работ и изгледало како да се премислува, но во еден момент скокнала од терасата.

Момче кое било во близина се обидело да ја фати пред да скокне, но не успеало.

Настанот се случил во трговскиот центар, пред влезот во трговскиот од страната на Плоштадот Македонија.

Веднаш е повикана брза помош и според информациите засега жената е жива, но најверојатно со тешки телесни повреди.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Полицаец од Крушево фрлил класифицирани документи во ѓубре

Пожар во затворот во Битола, повреден еден осуденик

Уапсен организаторот на борби со кучиња кој со крвавите животни се фалеше на Фејсбук

Катерина Ѓуровски

Краделе во болница, уапсени двајца прилепчани

Мртов млад маж најден утрово под Железен мост во Велес

Катерина Ѓуровски

Тројца малолетници ограбувале низ Кочани, осомничени за над 30 кражби