struja

Македонија

(ВИДЕО) ВМРО-ДПМНЕ на протести против поскапувањето на струјата: Се бара оставка од Регулаторната комисија за енергетика

А1он
ВМРО-ДПМНЕ, вечерва по трет пат го подигна гласот за против одлуката на Регулаторната комисија за енергетика, за поскапување на струјата за 7,4 проценти. Генералниот секретар
Македонија

Утре нов протест на ВМРО-ДПМНЕ, со колона автомобили „против мафијата на Заев и поскапа струја“

А1он
ВМРО-ДПМНЕ за утре го најави следниот во серијата протести, чија тема повторно ќе биде поскапувањето на струјата. Како што најавуваат од партијата, во 18.00 часот
Македонија

(ВИДЕО) ВМРО-ДПМНЕ ја блокираше улицата кај Регулаторна: Остануваме на улица се додека власта не го слушне гласот на народот

Габриела Димковиќ-Мишевска
Граѓаните и членовите на ВМРО-ДПМНЕ денеска го реализираа вториот протест против поскапувањето на струјата со блокади на улицата пред Регулаторната комисија, како и булеварот „Климент
Македонија

Два протеста во Скопје против поскапувањето на струјата

А1он
Два протестни марша против поскапувањето на струјата се најавени за попладнево во Скопје. Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев вчера на прес-конференција најави нов протест
Македонија

Во петок „Граѓански синдикален марш“ против поскапувањето на струјата од Чаир до Собрание

А1он
Конфедерацијата на синдикални организации (КСОМ), предводена од Гоце Делчев Тодев, за овој петок од 18 часот најави Граѓански синдикален марш, кој ќе тргне од „Чаирчанка“
Македонија

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ ја поскапе струјата за 100 отсто и потоа се финансирала со пари од поскапувањето

А1он
СДСМ во соопштение ја обвини ВМРО-ДПМНЕ дека не може да се помир со тоа што „граѓаните веќе не им веруваат на нивните лаги и лицемерие
Македонија

ВИДЕО: ВМРО-ДПМНЕ за утре најави нов протест, со коли ќе го блокира центарот на Скопје

А1он
Игор Јанушев од ВМРО-ДПМНЕ на прес-конференција најави нов протест во Скопје против поскапувањето на струјата, со блокада на крстосницата кај „Палома Бјанка“ и на улицата
Македонија

Мицкоски го одржа најтажниот протест во историјата на ВМРО-ДПМНЕ, велат од Иницијативниот одбор за промени

А1он
„Се уште актуелниот Претседател на ВМРО-ДПМНЕ го одржа најтажниот протест во историјата на партијата,“ реагира Иницијативниот одбор за вонреден конгрес и за промени, по вечерашниот
Македонија

СДСМ: Со дебаклот од протест, Мицкоски си ја потврди титулата губитник

А1он
„Денеска, на помалку од два месеци од изборите, Христијан Мицкоски доживеа уште еден пораз од граѓаните. Со денешниот дебакл од протест, Мицкоски уште еднаш ја
Македонија

(ВИДЕО) Мицкоски од протестот: Ќе ви дишеме во врат сè додека не се откажете од вашиот пеколен план

А1он
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ; Христијан Мицкоски, од вечерашниот протест во Скопје, кој партијата го организира против поскапувањето на струјата, најави „жестока офанзива против неправдите што му