ВИДЕО: Жена краде цвеќе од саксија во центарот на Охрид

Од:

Снимка од безбедносна камера во Охрид покажува како повозрасна жена корне цвеќе засадено во саксија на тротоар во строгиот центар на градот.  Според сопствениците на објектот каде е поставена камерата, на снимката, која е направена попладнево, се гледа жена која вторпат оваа недела е снимена како ги краде украсните палми кои ги засадиле во саксиите.

Ова е втор сличен случај со забележани кражби на цвеќе за само еден месец. На крајот на јуни, три жени беа фатени како крадат засадено цвеќе од саксии поставени пред фирма во Кичево.

Би можело да ве интересира

Турски државјанин со мобилен телефон украл 11.000 евра

Ана Ололовска

Соодветен поднесок за 13-годишен струмичанец за извршување на 13 кривични дела

А1он

Кражба на бродска опрема од пловни објекти во Студенчишкиот канал во Охрид

Ана Ололовска

Двајца прилепчани обвинети за тешка кражба во Скопје

Ана Ололовска

Затвореници се обиделе да силуваат 19-годишен струмичанец во охридскиот затвор

Жарко Настоски

Пензионери од Штип и Свети Николе измамени при набавка на огревни дрва

Ана Ололовска