ВИДЕО: Три жени фатени како крадат засадени цвеќиња во Кичево

Од:

Безбедносни камери снимија како три возрасни жени крадат цвеќе од двор на фирма во Кичево. Од снимката се гледа како тие откако ќе го искорнат цвеќето од бетонска саксијата, влегуваат во автомобилот со скопски регистарски таблици и заминуваат. Објавувачот на материјалите пишува дека жените кои го украле цвеќето застанале да направат пауза.

dobivaj vesti na viber

Во моментот кога една од жените го корне цвеќето, другите две чуваат стража за да некој не ги види. Откако ќе го откорнат цвеќето, поради тоа што им приоѓаат неколку лица, една од нив го остава во бетонската саксија, правејќи се дека ништо не се случува. Потоа, тие продолжуваат со крадењето и цвеќето го ставаат во најлонска ќеса, а мажот кој ги превезува, се качува во автомобилот и тие заминуваат.

Снимката е јавно објавена, а под неа е пишан коментар: „Цвеќињата кои ни го красат дворот на претпријатието во Кичево, каде денес направивте одмор-пауза, чинат по 150 денари. Дно, да се засрамите сите“.

Би можело да ве интересира

Пијан мотоциклист запрен во Кичево, измерени 3,15 промили

А1он

Бесими: Целосно обезбедени средства за реализација на автопатската делница од Коридорот 8, Букојчани – Кичево

А1он

Сите села во Кичевско добија струја, тешко проодни патиштата до осум села во општината

Ана Ололовска

Извршена контрола врз 36 автобуси што вршат превоз на патници во кичевско, кај четири констатирани недостатоци на опрема

А1он

Почетокот на театарскиот фестивал „Ускана фест“ се одлага за 5 декември

А1он

Регистрирани два земјотреса во подрачјето на Кичево