zima

Свет

Коперникус: Многу е веројатно дека зимата ќе биде потопла од вообичаено

А1он
Температурите оваа зима ќе бидат една од главните грижи на Европејците кои се справуваат со поскапувањето на енергенсите. Степен повисоко или пониско одамна не играл
Регион

Втор ден Отворен Балкан во Тирана: Обезбедување храна и струја пред почетокот на кризната зима

А1он
енес во Тирана продолжува работата на меѓувладините групи и стопанските комори на земјите членки на Отворен Балкан со фокус на менаџирање и брза реакција при
Македонија

Утре променливо облачно, студено и ветровито, на места ќе провејува снег

А1он
Времето во земјава утре ќе биде променливо облачно, студено и ветровито, на места со провејување снег. Ќе дува засилен северен ветер, повремено со брзина над
Македонија

Министерството за здравство со препораки за заштита на здравјето на населението од студеното време

А1он
Со оглед на студеното време, ниските надворешни температури во тековниот период и снежните наноси на одделни места во Република Македонија, Министерство за здравство ја информира
Македонија

РСБСП: Без изговори! Користи зимска опрема за безбедно учество во сообраќајот во зима

А1он
Сообраќајните незгоди и трагедиите што секојдневно, во голем број, се случуваат на патиштата ширум земјава, како да не се доволни за да се разбуди свеста