aleksandar nikolovski

Македонија

Николоски: Мицкоски ќе го предводи Републичкиот изборен штаб за следните избори

А1он
Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ донесе одлука за формирање на Републички изборен штаб за следните избори којшто ќе го предводи претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, а
Uncategorized

(ВИДЕО) Николоски: Омилената фирма на власта Марковски ќе заработува 63.000 евра на ден од само 10 булдожери од РЕК Битола

А1он
Додека оваа влада креира мерки за поткуп со кој го потценува народот со 500 или 1000 денари, јавноста мора да знае дека милионите течат во
Македонија

(ВИДЕО) Николоски: Почитување на човековите права на Македонците во Бугарија и Грција е услов за мојата поддршка

А1он
Овие два дена во Париз се одржува Комисијата за правни прашања и човекови права на Парламентарното собрание на Советот на Европа. Најбитната точка која што
Македонија

Николоски: Советот на Европа да воведе санкции кон Бугарија за неспроведување на пресудите на Судот од Стразбур

А1он
Советот на Европа мора да ја казни Бугарија и да и воведе санкции за да ја принуди да ги спроведе пресудите на Европскиот суд за
Македонија

Николоски: Антикорупциска да испита како Таравари доби куќа на подарок за влез во Владата

Орце Костов
Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски ја повика Антикорупциска комисија да го испита случајот со куќата во општина Карпош која лидерот на Алијанса за Албанците ја
Македонија

(ВИДЕО) Николоски: Општина Битола годинава со најголем буџет за капитални инвестиции, најмногу средства за инфраструктурата, тоа што им треба на граѓаните

А1он
Прво да се заблагодарам на присуството, како што кажа градоначалникот денеска сме во работна посета на Битола и навистина има што да се види. Ова
Македонија

(ВИДЕО) Николоски: Виктор Димовски и Оливер Спасовски треба да понесат одговорност за давањето државјанство на Онишченко

А1он
Денешната прес конференција е поврзана со состојбите во Агенцијата за национална безбедност и министерството за внатрешни работи. Имено, Агенцијата за национална безбедност наместо државна институција
Македонија

Николоски за препукувањата Русковска – Муареми: Нивните меѓусебни обвинувања ќе покажат кој и што правел

А1он
Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски денес од Тетово одговарајќи на новинарско прашање во однос на тоа дали има според него судир меѓу обвинителството и финансиска
Македонија

СДСМ: Вчера Мицкоски се силеше, денеска го пушти Николоски да се бламира, му испари ли мнозинството?

А1он
Од СДСМ по прес конференцијата на пратеникот Александар Николовски, прашуваат дали испарило мнозинството на ВМРО ДПМНЕ. „До вчера Христијан Мицкоски се силеше дека има ново
Македонија

Заев го тужи Александар Николовски за клевета, завршните зборови на 4 октомври

А1он
Во Граѓанскиот суд во Скопје денеска се одржа главната расправа по тужбата на премиерот Зоран Заев против потпретседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николовски за клевета,