nikolovski

Македонија

(ВИДЕО) Николоски: Очекувам двојна победа, победа на претседателските избори и победа на парламентарните избори

А1он
Јас уште минатата недела ја стартував кампањата во четвртата изборна единица каде ќе бидам носител за парламентарните избори. Атмосферата е навистина одлична, луѓето доаѓаат, не
Економија

Николовски: 2024 е година на зголемена поддршка во сточарството, креиравме нови мерки според потребите на сточарите

А1он
Сточарството е нашиот главен фокус оваа 2024 година. Креиравме многу нови мерки за поддршка на сточарите и со право оваа година велиме дека е година
Економија

За тутунарите дополнителни 20 – 30 денари субвенција, а од 2024 година и „зелена нафта“, како и 6.000 денари поддршка за хектар површина

А1он
Зголемување на субвенциите за дополнителни 20 – 30 денари по класи предаден тутун, најави денеска министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Љупчо Николовски. За прва
Економија

Николовски: Нови 20 милиони евра поддршка за земјоделците до крајот на годината

А1он
Како министерство и Влада уште еднаш во дело, преку конкретни мерки, докажавме дека сме вистински партнер на земјоделците, обезбедувајќи поддршка повеќе за секој земјоделец. Нови
Економија

Министерот Николовски ги додели договорите за поддршка на планските региони – 6,1 милиони денари за подобрување на пристапот до обработливи површини

А1он
Министерот за земјоделство, шумaрство и водостопанство, Љупчо Николовски денска на претставниците од планските региони ги додели договорите за поддршка од програмата за капитални субвенции за
Македонија

Николовски: Не добивме кредибилен демант дека не се следат комуникациите на граѓаните во Македонија

А1он
Ние како најголема политичка партија се сомневаме дека ние како опозициони политичари сме физички следени од страна на структури во безбедносниот сектор, нешто што најверојатно
Македонија

Владата сега е опремена со сите можни планови и стратегии за борба против корупцијата

А1он
Заменикот на претседателот на Владата задолжен за борба против корупцијата и криминалот, одржлив развој и човечки ресурси, Љупчо Николовски, како што информираат од неговиот кабинет,
Македонија

Николовски за дивоградбите: Не можеме 50.000 семејства да ги оставиме без покрив над глава

А1он
Не смееме 50 илјади граѓани, семејства да ги оставиме без покрив над глава и ние мора да носиме одлуки, решенија на проблемите кои се генерациски,
Македонија

Груби и Николовски: Неприфатливо е што Пауновски се буни, не креваше телефон кога го баравме за решение

А1он
Директорот на Државниот пазарен инспекторат Стојко Пауновски, за кого премиерот Зоран Заев денеска кажа дека ќе биде разрешен откако јавно реагираше за несоодветните кадри кои
Македонија

Николовски и Шилегов заклучија дека корупцијата е заеднички непријател на државата и општините

А1он
Заменикот на Претседателот на Владата задолжен за борба против корупцијата и криминалот, одржлив развој и човечки ресурси, Љупчо Николовски денеска одржа работен состанок со претседателот