kratovo

Македонија

ОЈО: Маж од Кратово ја тепал и ја давел сопругата, таа се ослободила и со нож го убила него и неговиот татко

А1он
Основното јавно обвинителство Куманово донесе Наредба за спроведување истражна постапка против 36 – годишна жителка на Кратово, осомничена дека сторила кривичнo делo убиство. „При вршење
Македонија

МВР со детали за жената која ги избоде мажот и свекорот во Кратово

36 годишна жена од Кратово е уапсена откако со нож ги нападнала и избодела сопругот и свекорот. Обајцата починале од здобиените повреди. МВР со официјални
Македонија

Двојно убиство во Кратово, 36-годишна жена со нож ги усмртила сопругот и свекорот

А1он
Триесет и шестгодишна жена од Кратово синоќа ги убила сопругот и свекорот. МВР соопшти дека жената со иницијали В.И. е приведена и задржана во полициска
Македонија

Педофил од Кратово силувал девојче од Пробиштип

А1он
Маж од Кратово силувал малолетно девојче, а случајот го пријавила мајката на жртвата, информираат од Министерството за внатрешни работи. „На 18.01.2022 во 18.00 часот 36-годишна
Македонија

Нападнати три лица од Кратово во казино во Крива Паланка

А1он
Во казино во Крива Паланка синоќа физички биле нападнати три лица. Според информациите од Министерството за внатрешни работи, нападот го пријавил 33-годишниот З.А. од село
Македонија

Хелсиншки комитет: Бараме одговорност за крајната небрежност на институциите во кратовскиот случај

А1он
По објавеното сведоштво за непостапување на институциите при спасување човечки живот на непристапен терен, Хелсиншкиот комитет за човекови права се обратил до општината Кратово и
Македонија

Пендаровски: Армијата не добила барање за помош за спасувачката акција во Кратовско

А1он
Армијата не добила барање за помош во спасувачката акција на завеаниот овчар во кратовските планински предели. Доколку такво барање дошло до неа, преку ноќ би
Македонија

Четири прекршувања на полициски час во Крива Паланка и Кратово

А1он
Три лица од општините Крива Паланка и Кратово во изминатата седмица биле лишени од слобода поради прекршување на полицискиот час, информира портпаролот на Секторот за
Македонија

Казни од по 1.000 евра за тројца кумановци и четворица кратовци кои го прекршиле полицискиот час

А1он
Основното јавно обвинителство Куманово поднесе предлози за издавање парични казнени против седум лица за прекршување на полицискиот час. – Тројца од нив се движеле пеш
Македонија

Општина Кратово ќе ангажира лица за поддршка на стари и изнемоштени граѓани

А1он
Локалната самоуправа на Општина Кратово ќе ангажира осум лица за поддршка на стари и изнемоштени лица, лица со попреченост и други ранливи категории нејзини граѓани