kratovo

Култура

Грант од Амбасадорскиот фонд на САД за заштита на Златковата кула во Кратово

А1он
Министерката за култура Елизабета Канческа-Милевска и амбасадорот на САД во Република Македонија Пол Волерс денеска во Кратово ќе потпишат Договор за доделување грант од Амбасадорскиот фонд на
Магазин

ФОТО: „Кратовските златни денови“ преоѓаат во традиција

А1он
„Златните Кратовски Денови ја постигнаа целта за која и беа организирани – да донесат одлични артисти во градот кој навистина плени со својата убавина и
Магазин

ФОТО: „Доктори“ и Тамара и вечерва во Кратово на „Златните денови“

А1он
Задоволни детски насмевки, преполн плоштад и улички низ чаршијата, беше вчерашната слика на Кратово. На првата вечер од кратовските „Златни денови“ настапија „Тајфата“, „Љубојна“ и ѕвездите
Македонија

Во Кратово ново игралиште и дневен центар за деца со пречки во развој

А1он
Вицепремиерот и министер за финансии Зоран Ставрески денеска ќе присуствува на пуштање во употреба повеќенаменско игралиште во кратовското село Трновец и на отворање дневен центар
Македонија

ФОТО: Црната дупка во Кратово го прослави вториот роденден

А1он
Се продлабочува дупката на патот меѓу Кратово- Пробиштип, а граѓаните денеска и прославија втор роденден. Граѓански активисти организираа нескојдневна акција, а како повод беше втората
Македонија

Кратово со нов колекторски и канализациски систем со европски пари

А1он
Колекторски и канализациски систем во должина од два километра ќе биде изграден во Кратово за една година. Премиерот Никола Груевски придружуван од министерот за транспорт
Македонија

За една година Кратово со нов колекторски и канализациски систем

А1он
Колекторски и канализациски систем во должина од два километра ќе биде изграден во Кратово за една година. Премиерот Никола Груевски придружуван од министерот за транспорт
Македонија

Функционер од Кратово ги пцуел поддржувачите на отпорот

А1он
На вечерашните получасовни опозициски протести во Кратово имало обид да се предизвика инцидент, кога висок функционер од власта вербално со пцовки и навреди ги нападнал